bilgisayardan yönetici hesabını silme

HPQ-User
14-09-2009, 09:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

müco sormuş:
yönetici hesabını silemiyorum hesabı kurduktan sonra bilgisayar epey yavaşladı...nasıl hızlandırabilirim yada nasıl silebilirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
tncxp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB6; AskTB5.3)

OSMAN BAĞÇEVAN
14-09-2009, 12:05   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

1.yöntem :
“Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları” yeri değil de bu sistemdekikullanıcıları hatta “administrator” hesabını bile gösterir. Peki buyere nasıl ulaşırız diye soracak olursanız. “Başlat > Çalıştır”yolunu izleyerek lusrmgr.msc komutunu yazın ve “Tamam” butonuna basın.

Buradan da “Users” klasörüne girin ve istediğiniz kullanıcı hesabı sağtık yapıp silebilirsiniz. Hesabı veya hesapları sildikten sonra dabilgisayarınızı yeniden başlatıp “Administrator” hesabı ile girişyapın. Ardından “C:\Documents and Settings” yolunu izleyip sildiğinizkullanıcı hesap adı neyse o addaki klasörü de siliniz.-

2.yöntem :
-Öncelikle Bilgisayarıma sağ tıklayıp seçeneklerden 'Yönet' e tıklıyoruz.
-Karşımıza gelen sayfadan 'Yerel Kullanıcılar ve Gruplar' ı seçiyoruz.Yeni açılan sayfadaki 2 seçenekten üstte olanı yani 'Users' ı seçiyoruz.
'Users' seçeneğini seçtikten sonra karşımıza bilgisayardaki kullanıcıların listesi çıkacak.İstediğimiz kullancıyı sağ tıkla silebiliyoruz.Artık kullanıcı hesabı silinmiş oluyor.Karşınıza gelen uyarıyı onaylayıp devam edin.İşlem tamam.

ALINTIDIR...

xp yi hızlandırmak için :
https://www.chip.com.tr/forum/Xp-Hizlandirma_t55308.html

xp performance adlı bir program var..google den aratıp indirebilirsiniz..üsteki linkteki anlatılanları , program yapıyor..sizin yapmanız  gereken sadece, hızlandırmak istediğiniz menüleri v.s. yerleri seçmek !

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 14 Eylül 2009 12:06
Süleyman.
15-09-2009, 01:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

O TCNXP'den hemen kurtulup normal işletim sistemi kurmanızı öneririm. Yoksa zaten sorunların önünü alamayacaksınız.

tarum_07
16-11-2009, 16:17   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

OSMAN BAĞÇEVAN şok teşekür ederim saolosın allah razı olsun

saidd95
04-06-2011, 15:40   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

-Öncelikle Bilgisayarıma sağ tıklayıp seçeneklerden 'Yönet' e tıklıyoruz.
-Karşımıza gelen sayfadan 'Yerel Kullanıcılar ve Gruplar' ı seçiyoruz.Yeni açılan sayfadaki 2 seçenekten üstte olanı yani 'Users' ı seçiyoruz.
'Users' seçeneğini seçtikten sonra karşımıza bilgisayardaki kullanıcıların listesi çıkacak.İstediğimiz kullancıyı sağ tıkla silebiliyoruz.Artık kullanıcı hesabı silinmiş oluyor.Karşınıza gelen uyarıyı onaylayıp devam edin.İşlem tamam.

bunu yapıyorum ancak erişim engellendi diyor ne yapmalıyım yardım plss

m.erik
06-06-2011, 14:32   |  #6  
Yeni Üye
25 mesaj

bilgisayarını açtıktan sonra administrator hesabına geçerek silebilirsin.

Kapalı Hesap (101323)
09-06-2011, 15:41   |  #7  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

admin hesabına geç ordan  çalıştır a  lusrmgr.msc  yaz  sonra istediğin hesabı sil  yanlız hazır hesaplar silinmiyor  guest ve administrator yani

yakyp123
25-08-2013, 13:06   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Yönetici hesabını silmeyi deniyorum yazdığınız gibi herşeyi yapıyorum ama erişim engellendi diyor bunun için yardım edermisiniz

tknsyen
26-08-2013, 20:28   |  #9  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj
Alıntı: yakyp123  
Yönetici hesabını silmeyi deniyorum yazdığınız gibi herşeyi yapıyorum ama erişim engellendi diyor bunun için yardım
ilkönce farklı bir isimde yönetici hesabı açmalısınız. Yönetici hesabı açtıktan sonra eski yönetici hesabını standart kullanıcı olarak ayarlayın. bilgisayarı yeniden başlatın yeni yönetici hesabi ile oturum açın eski kullanıcıdaki dosya ve belgeleri masaüstüne atın.

yeniden başlatın. güvenli moddan tekrar yeni yönetici hesabı ile masaüstüne erişim sağlayın. denetim masası kullanıcı hesabı eski hesabı tekrar silmeyi deneyin. bilgisayarı yenide normal olarak başlatın