Bilgisayarı virüsten koruyan yazılımlar .

monicaking
15-03-2011, 17:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba,

Ilk olarak;
Bilgisayarıma virüs girdiği için bilgisayarı servise götürdüm.Bilgisayarımı servisten daha yeni aldım .Virüs koruyucu program yüklemem gerek ama ne almam gerektiği konusunda kafam çok karışık.
Yardımcı olursanız çok sevinirim .
Ikinci ;
http://www.vatanbilgisayar.com/e ... ils.aspx?I_ID=44302
http://www.vatanbilgisayar.com/e ... ils.aspx?I_ID=44306

bu iki ürün arasındaki farkı açıklayabilir misiniz ?

Teşekkür ederim...

Anket
Son Düzenleme: monicaking ~ 20 Mart 2011 21:33
rap1997
15-03-2011, 17:57   |  #2  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

tabii ki KASPERSYK

Son Düzenleme: rap1997 ~ 15 Mart 2011 17:59
sosyalik
15-03-2011, 18:39   |  #3  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Profesyonel bir kullanıcı değilseniz ücretli antivirüs programı almanızı önermem.Comodo İnternet Security işinizi görür:http://goo.gl/Hucy

Kapalı Hesap (128169)
15-03-2011, 19:34   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Tam tersi , Comodo önerilmez. En iyisi Microsoft Security Essentials ve Panda Cloud'dur ücretsiz olarak. ESET alsanız iyi olur. Profosyonel olmasanız bile Eset kullanabilirsiniz. Kolay bir güvenlik yazılımı.

monicaking
15-03-2011, 19:39   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: M.CaN009  
Tam tersi , Comodo önerilmez. En iyisi Microsoft Security Essentials ve Panda Cloud'dur ücretsiz olarak. ESET alsanız iyi olur. Profosyonel olmasanız bile Eset kullanabilirsiniz. Kolay bir güvenlik yazılımı.

peki, eset yeterince koruma sağlar mı ?
yani genel olarak her yerde kaspersky okuyorum ama toshiba nın yetkili servisindede eset satılmakta...

Kruis
15-03-2011, 19:46   |  #6  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Eset yayfın özellikle ülkemizde yaygın ama tavsiye etmem.
Kaspersky güzel bir antivirus yazılımı ama sistemi zorlar 1 gb ram ihtiyacı var
Norton 256 mb ram ihtiyacı vardır kaspersky nin 4 te 1 i . En iyi antivirüs 2010 yılında Nortondu şahsen kendim Hem Lisanslı Eset Smart Security , Hem Norton kullandım.
Eğer Nod32 kullanmak istersen sana kendi lisansımı verebilirim. Para veripte güvenlik yazılımı alman durumun çok iyi değilse tavsiye etmem.

Barış
15-03-2011, 19:53   |  #7  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Alıntı: THE_MILLER  
Eset yayfın özellikle ülkemizde yaygın ama tavsiye etmem.
Kaspersky güzel bir antivirus yazılımı ama sistemi zorlar 1 gb ram ihtiyacı var
Norton 256 mb ram ihtiyacı vardır kaspersky nin 4 te 1 i . En iyi antivirüs 2010 yılında Nortondu şahsen kendim Hem Lisanslı Eset Smart Security , Hem Norton kullandım.
Eğer Nod32 kullanmak istersen sana kendi lisansımı verebilirim. Para veripte güvenlik yazılımı alman durumun çok iyi değilse tavsiye etmem.

Kaspersky sistemi söyle zorlar. Bilgisayarımda yaklaşık 630GB'a yakın film oyun vs. arşivim var sistemime kaspersky kurulduğunda fazlası ile yavaşlar. Ve Antivirüs arayüzüne baktıgımızda bu arşivi tarıyordur tek tek paketleri açıp bunları test ediyordur ve zararlıları etkisiz hale getiriyordur. Bu tamamlanma süreci 3gün sürse o 3 gün sisteminiz aşırı yavaşlar işlemci ve harddisk aktivitesi çok yüksek seviyelerde olur.Ama bu dosalar elden geçtikten sonra sadece yeni eklenen dosyalar taranarak çok makul ve farkedilmeyen bir seviyede çalışmaktadır.
Eset'te ise o durum yoktur sisteminize kurarsınız. Arşiv klasörünüzü açarsınız ve yüzeysel tarama yapar bulduklarını siler bulamadıklarını es geçer. Kurulduktan sonraki dosyalar için kapsamlı virüs taraması yapar.
Norton için kullanıp deneyemediğim için herhangi bir yorum yapamıyorum ama.
Gerçekten güvenli ve tam bir koruma istiyorsanız Kaspersky gönül rahatlığı ile önerebilirim.

lunaticium
15-03-2011, 20:23   |  #8  
lunaticium avatarı
Yıllanmış Üye
603 mesaj

Bu konu alır başını gider, Dostum ücretsiz birşey istiyorsan ben çok çukurlara girmem bana rally süspansiyonları lazım değil diyorsan al birtane ücretsiz yazılım devam et yola, mesela -AVG-avast-comodo- falan filan. rally'e çıkacam diyorsan al Norton veya kaspersky veya G-data yoluna devam et.

orhantatar
15-03-2011, 20:31   |  #9  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj
Alıntı: monicaking  
Merhaba,

Ilk olarak;
Bilgisayarıma virüs girdiği için bilgisayarı servise götürdüm.Bilgisayarımı servisten daha yeni aldım .Virüs koruyucu program yüklemem gerek ama ne almam gerektiği konusunda kafam çok karışık.
Ikinci ;

Teşekkür ederim...

monicaking arkadaşımızın mesajını dikkatlice okursanız virüslerini korumak için virüs koruyucu istiyor;-D

Barış
15-03-2011, 20:35   |  #10  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj
Alıntı: orhantatar  

monicaking arkadaşımızın mesajını dikkatlice okursanız virüslerini korumak için virüs koruyucu istiyor;-D

Aaa Cin Ali !
Virüs koruyucu : virus protection

Bakın bakalım karşınıza virus protection yazınca hangi siteler geliyo.

orhantatar
15-03-2011, 20:44   |  #11  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj
Alıntı: Barış  
Aaa Cin Ali !
Virüs koruyucu : virus protection

Bakın bakalım karşınıza virus protection yazınca hangi siteler geliyor

JAWS bir köpekbalığı klasiği

Barış
15-03-2011, 20:59   |  #12  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj

JAWS bir köpekbalığı klasiğ
Sayın ;

Anlamsız yazılar yazmak yerine kişiye faydalı bi kaç bilgi veya öneri sunabilirsiniz ;)

Kapalı Hesap (128169)
15-03-2011, 21:00   |  #13  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

peki, eset yeterince koruma sağlar mı ?
yani genel olarak her yerde kaspersky okuyorum ama toshiba nın yetkili servisindede eset satılmakta...
Tabiki Kaspersky önemli bir virüs yazılımıdır fakat zaten sanırım bilgisayarınızı o kadar çok profesyonel olarak kullanmıyorsunuz. Bunu hakaret olarak algılamayın yani birçok şey indirmiyorsunuz vs. Eset size göre bir güvenlik yazılımıdır. Para vermeyecek olursanız dediğim gibi Panda Cloud yada Microsoft Security Essentials kullanmanızda fayda var. Kasperky yaygın ama o kadar çok derin işlerle uğraşmayacağınızı düşünüyorum Eset sizi götürür sorun olmaz.

Justhobi
15-03-2011, 21:34   |  #14  
Üye
59 mesaj
Merhaba,

Ilk olarak;
Ikinci ;

Teşekkür ederim...

Üsteki ürün ESET                            ESET NOD32 SMART SECURITY KUTU TÜRKÇE 4.0 içinde
antıvirüs
antispyware
firewall
antispam barındırıyor yanı daha fazla kriterden oluşan bir paket ondan birazcık daha pahalı

bunun yanında ben sana mcafeeyi araştırderim bugünlerde çogu büyük şirketler mcafee kullanıyoruz pişman olmazsın diye tahmin eiyorum

Erdem_Aydın
15-03-2011, 22:44   |  #15  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

arkadaşım sen varya boşuna antivirüs yazılımlarına paranı verme ücretsiz antivirüsler aynı işi zaten yapıyor bunun için avira yada avast 6.0 kullanabilirsin ben öyle yapıyorum ücretsiz lisansla... lisanslı olarakta avast kasper eset avira ... falan filan gibi antivirüslerin koruması dışında kalan ve asıl sisteme zararlı olan trojanlar için malwarebytes programının tam sürümünü al derim... çünkü bu program virüs girdiği zaman devre dışı kalmaz ama virüs girerse eğer ve bi an sistemine bir trojan girerse regditde yapacağı minik bir işlemle verdiğin parayı çok rahat boşa çıkarabilir yani antivirüsü devre dışı bırakabilir benim tavsiyem ücretsiz ev lisansı + lisanslı malwarebytes...

rap1997
15-03-2011, 23:16   |  #16  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

sen microsoft security essentials veya panda cloud veya comodo kur senin işini hallederler

Erdem_Aydın
15-03-2011, 23:19   |  #17  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

eset nod 32 de antivirüs desteği sağlarken nod 32 smart security ağ kalkanı desteği de sağlar yani sadece bilgisayarı değil internettte yaptığınız gezintileri de bir gözden geçirir indirilen dosya ve açılan e-postaları kontrol gibi işlemler yapar ama önceki mesajımda söylediklerim geçerlidir..Konuyla ilgili olarak

ayrıca usbden gelecek virüsleri korumak için USB Disk Security Programını kullanmanıda tavsie ederim...

monicaking
15-03-2011, 23:57   |  #18  
OP Taze Üye
8 mesaj

oldu mu ? beğendiniz mi yenisini ? daha dolaylı da anlatabilirim bu da olmadıysa !?!!

masterbaba
16-03-2011, 01:16   |  #19  
Yeni Üye
24 mesaj

Tek kelime.kullanıcının(yani senin)bilgisayarı kullanma amacına göre değişir.eğer ben facebook ve msnden cıkmıyorum.birazda video izlerim diyorsan.microsoft essantials kullanabilirsin.ama programlarla haşır neşirim girmediğim site yok gibi diyorsan.kaspersky yada  Symantec Norton.

sr12
16-03-2011, 11:27   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj

Bazı arkadaşlar kaspersky iyi demiş.Güvenlik bakımından iyi ama kolu heryerde olduğu için virüslü bir site bulduğu zaman internet bağlantınızı kesiyor.Benim başıma çok geldi.Modem ışıkları çabuk gelmeyen arkadaşlar için başlı başına bir derttir.ESET tavsiyemdir.Hiçbir sorun yaşamıyorum.

realyte
16-03-2011, 14:18   |  #21  
Yeni Üye
29 mesaj

Hiçbirisine gerek yok.Acronis ile sistemi yedekle eğer virüs girerse ya da sistem toptan çökerse bile recovery yaparak pc nin şimdiki(yani servisten gelen)haline döndürebilirsin.Hem de 5 dakika sürüyor.Ha sen acronis ile yedekleme yaptım dersen o zaman sana Malwarebytes' Anti-Malware yazılımını öneririm.Başka da yazılım kullanmanı önermem.Hatta sana çok önemli bir ipucu.Bu ipucu ile artık deneme sürümü programları bile ömür boyu kullanabilirsin.Şimdi bir tane antivirüsü yükledin diyelim deneme sürümünü mesela kaspersky ın 30 günlük internet security isini diyelim.Sen eğer acronis ile yedeklersen pc ni 30 gün sonunda süre biterse yine acronis ile recovery yaparak tekrardan bir 30 gün sonra 30 gün sonra tekrar bir 30 gün diye diye sınırsız kullanabilirsin hem de her programı :).Benden tavsiye bunlar ister yedeklersin ister yedeklemezsin kendi bileceğin iş.

Son Düzenleme: realyte ~ 16 Mart 2011 14:54
Kapalı Hesap (200174)
16-03-2011, 16:20   |  #22  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

en iyisi karpersky virüsü bulunca sana sormadan silip yeniden başlatıyor ve o virüsde tarihe geçiyor :D kasma diyecekseniz remleri yükseltin bakın performanssa ayrıca ebeveyn denetimi ile crack warez ve diğer tehlikeli stelere girmeden explorer kapatılıyor varmı ötesi 3 yıllık kullanıcıyım daha virüsten veya başka bir zararlıdan zarar görmedim pcmde çökmedi virüsler yüzüynden ayrıca ingilizceniz varsa yazılım üzerinden chat başlatıyorsun yardım almak istersen bence muhteşem (en tehlikeli virüsü ruslar yazar ilacınıda ruslar yazar geri) olay bu

monicaking
16-03-2011, 20:14   |  #23  
OP Taze Üye
8 mesaj

peki eğer kaspersky alırsam ;

http://www.vatanbilgisayar.com/k ... ils.aspx?I_ID=47267

http://www.vatanbilgisayar.com/k ... ils.aspx?I_ID=47265

hangisini almak daha mantıklı olur ?

Kapalı Hesap (128169)
16-03-2011, 21:18   |  #24  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/k ... ils.aspx?I_ID=47261 Bunu alman daha mantıklı olur. Tam koruma için

monicaking
20-03-2011, 21:32   |  #25  
OP Taze Üye
8 mesaj

cevap  veren herkese teşekkür ederim...

norton aldım :)