Bilgisayarım açılmıyor :(

srdrvrl
28-01-2010, 14:02   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Arkadaşlar bugün win7 yüklü bilgisayarımı normal bir şekilde açıp gelen kutuma falan baktım daha sonra güncellemeler için için yeniden başlatmamı istedi bende tamam dedim ve bilgisayar kapandı ve bir daha da açılmadı. Açma düğmesine bastığımda harddisk ışığı yanıyor ve anakart logosu gelince sönüyor ve devamında siyah ekranda imleç yanıp sönüyor ve öyle kalıyor. Hiçbir hatayla karşılaşmadım siyah ekranda imlecin yanıp sönmesinde kalıyor öyle devam etmiyor. Acaba ne olmuştur ve önerileriniz nedir. Mümkünse en azından harddiskin sağlam olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. Flash bellekten çalışan birkaç yazılım önerebilirmisiniz.

mcafee23 ayrılmıştır
28-01-2010, 14:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

bilgisayar açılırken F8'e bas windows güvenli kip menüsü geliyormu bi bak orada deneyebileceğin bilinen en son yapılandırma (çalışan ayarlarınız) ve güvenli kip'te açmak sorunu halletmenizde yardımcı olur
ayrıca windows dvd'si ile boot edip bilgisayarınızı onarın altında başlangıç onarmayı da deneyebilirsiniz

srdrvrl
28-01-2010, 14:14   |  #3  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Maalesefki hiçbir tuş işe yaramıyor. İmleç yanıp sönüyor. CD sürücüsü arızalı olduğundan şu anda flash belleği boot etmeyi denicem. Sorunun nerden kaynaklandığını bi bulayımda.

fasterdem
28-01-2010, 14:55   |  #4  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Bilgisayarın açılırken tüm flah disk ve harici disk gibi bağlantıları çıkarın bilgisayarınızdan.Çok garip gerçekten.Eski bir masaüstü bilgisayarım var harici diski takılı olarak bırakırsam eğer açılışta dediğine benzer bi şekilde kilitlenme oluyor ama benim işletim sistemim XP ve sistemde eski zaten.Ama seninki Vindows 7 imiş çok garip bi dene belki işe yarar...

srdrvrl
28-01-2010, 15:01   |  #5  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Hiçbir şey bağlı değil. İmleç yanıpp sönüyor.  sadece güncellemek için yeniden başlamak isteyen birşey nasıl bir daha açılmaz :(

Semih Özyurt
28-01-2010, 15:26   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum flaştan boot edebilmen için anakartının desteklemesi gerekir ve flaş diskin içinde bootu destekleyen msdos uygulaması olması gerekir ve bunu önceden ayarlaman lazımdı sen flaşı boot edip sistemi açmaya çalışıyorsun fakat bu imkansız

srdrvrl
28-01-2010, 15:39   |  #7  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Anakartım destekliyor çünkü win 7 flash bellekten kurmuştum. Şu anda flaş bellekten açılacak yazılım varsa önerebilirmisiniz. en azından harddisk sağllammı onu görmeliyim.

srdrvrl
28-01-2010, 16:29   |  #8  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Flash bellekten açmaya kalkınca şu hatayı alıyorum: no bootable partition in table