Bilgisayarım bir anda çok yavaşladı

harun4512
13-03-2008, 21:39   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

Bilgisayarım bir anda çok yavaşladı. Önecedende böyle bişey olmuştu. Bilgisayarı söküp taktığımda düzelmişti. Ekran kartım  çok ısınmıştı. Ekran kartının fanını söküp temizledim fan çok daha iyi çalışmaya başladı ısı düştü ama hala olmadı. İşlemci sıcak falan deyil Everesten işlemcinin ve diğer donanımların sıcaklığına baktım hepsi 23 der.di. Virüs taraması yaptım virüs falanda yok. Fanlar düzgün çalışıyor, temizledim de. Acaba neler yapmam gerek? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

sistem özellikleri:

celeron 0.8 işlemci
256 ram
64 ekran kartı
windows xp işletim sistemi...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 13 Mart 2008 23:35
Banned
13-03-2008, 22:24   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

gerkesiz programları kaldırın
başangıçta çalışşan programları devre dışı bırakın
kayıt defteri temizliği ve birleştirmesi yapın
disk temizliği ve birleştirmesi yapın
ad-aware gibi yazılımlarla sypware vs. gurubu zararı yazılım taraması yapın.

Ayrıca  zamanımızda kullanılan basit bir virüs koruma programı dahi bu sistemi aşırı  derecede kasmaya yeter. Malumunuzdurki  tüm güncel yazılımlar güncel sistemlere göre üretilmektedir.Bence yeni sistem için birikim yapma zamanı çoktan gelmiş.

safakaltun
15-03-2008, 10:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
170 mesaj
khramn
gerkesiz programları kaldırın
başangıçta çalışşan programları devre dışı bırakın
kayıt defteri temizliği ve birleştirmesi yapın
disk temizliği ve birleştirmesi yapın
ad-aware gibi yazılımlarla sypware vs. gurubu zararı yazılım taraması yapın.

Ayrıca  zamanımızda kullanılan basit bir virüs koruma programı dahi bu sistemi aşırı  derecede kasmaya yeter. Malumunuzdurki  tüm güncel yazılımlar güncel sistemlere göre üretilmektedir.Bence yeni sistem için birikim yapma zamanı çoktan gelmiş.

kesinlikele katılıyorum aslında bilgisayar çin butce ayırma zamanı gelmiş gibi cnku kaldırmıyo olma ihtimali çok çok çok yuksek