Bilgisayarım çok yavaş açılıyor

cevatb
15-05-2007, 19:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba.Benim P4 2.8 GH 512 MB RAM 80 GB HDD 128 MB Ekran kartı olan bilgisayarım var.Bilgisayarım bir ara donma yaşadığından dolayı format atmak zorunda kaldım.O günden bugüne bilgisayarım gözle görülür bir şekilde yavaş açılmaya başladı.Önceden en fazla 25-30 sn içinde açılırdı.Şu an yaklaşık 3-4 dk.arasında açılıyor.Bilgisayarıma herhangi bir virüs programıda yüklemedim.Her türlü registry ayarlarınıda yaptım ama sonuç nafile bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 15 Mayıs 2007 21:02
aytacali
15-05-2007, 20:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
719 mesaj

format atıysan driverlerini yeniden yükledinmi veya güncelleştirdin mi? cevabın evet ise devam edelim.
windows yüklenirken hata verdimi cevabın hayırsa devam edelim.
Windows dosya sistemini değirtirdin mi YANİ FTS İSE SEN BUNU FAT32 YAPTIN mı? cavabın hayırsa devam edelim.
o zaman arkadaşım kayspery virüs programı kur güncelle bilgisayarda tarattır virüs varsa mutlaka bulur bir ad avare programını kur güncelle bir bunu kur tarttır eğer yine aynı ise  sana bundan vericeğim cevap ise bilgisayarın kasasını aç ordan funlarını temizle aa bu arada elektrikler sık sık gidiyor mu? gidiyorsa bundan da olabilir.
--------SANA KOLAY GELSİN

h.ozgur
15-05-2007, 21:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

ek olarak açılışta yüklenen programlar yoğun olabilir bunlarıda denetle başlat>çalıştır>msconfig buradan başlangıçta yüklenen programlara geç işine yaramayan bileşenleri devre dışı bırak bir miktar hızlanma sağlayabilir.

asimileci
16-05-2007, 13:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ccleaner kullan bide nod32 yide kur