Bilgisayarım çok yavş ve ne yapılsa?

HPQ-User
04-02-2009, 15:27   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

xtra sormuş:
Öncelikle her soruna yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Ben masaüstü bir bilgisayar kullanıyorum ve çok yavaş. Ben de çok anlamadığım için size cpuz dan gelen verileri yollayıp  bilgisayarın donaımdan kaynaklanan bir sorun mu yoksa kullanım yönünden kaynaklaln bir sorun mu odluğunu sormak istedim. Bu bilgisayara  format atılsa ve vista görünümlü xp olan Xplus live! 2009 MSDN xp pro. service pack 3 kurulsa olur mu nnasıl olur? Bilgisayar sorunsuz ve hala kullanılabilir özlelliklere sahipse boşunma masraf çıkarmak istemiyorum.

Teşekkürler.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Kalıcı bir çözüm getirirseniz çok iyi olacak.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
masa üstü, xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB5)

Semih Özyurt
04-02-2009, 15:39   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

dostum öncelikle sistem özeliklerini yazmalısın ki ona göre yardım edelim

manager817
04-02-2009, 15:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
205 mesaj

Xp standart olarak pc lerde pek yavaşlatama problemlerine neden olmuyor, sizin sorununuz son yüklediğiniz programlar la alakalı olabilir, uninstal programlarıyla pc nizde bi temizlik yapmanızı öneririm, ayrıca yavaşlama sorunları antivirüs programlarıyla da alakalı olabiliyor, pc yi  yormayan bi anti virüs programı yükleyin diskinizi bir gözden geçirmeniz de fayda var. İşletim sisteminin de updatesini yapın.

xmenevren
04-02-2009, 15:57   |  #4  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
916 mesaj

işletim sistemi de performnası düşürür amam sistemini yaz da görelim neden kasıyor