Bilgisayarım Kapanmıyor.

HPQ-User
25-02-2008, 15:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Oguz sormuş:
Başlattan bilgisayarı kapat düğmesini seçtiğimde bilgisayar bazen kapanıyor bazende ekran kapanıyor ama fan sesi gibi bir ses gelmeye devam ediyor.Basta bilgisayarın işlemcisinin kendisini soğutup ondan sonra kapanacağını düşündüm ama 20 dakika kadar beklemem rağmen kapanmadı ve sıcak üflemeye devam etti.Güç seçeneklerindeki her birimi ayrı ayrı kontrol ettim ve sonuç alamadım.Bios ayarlarından olabileceği söylenince servise götürüp yeniden işletim sistemini yüklettim ama oda fayda etmedi.İnternette forumlarda bu laptoplarda bu sorunu yaşayan baska kullanıcıların oldugunu gördüm.Bunun bir yamayla halledildiğini söyleyenler vardı fakat ben o yamayı bir türlü indiremedim.Bu konuda sizin bir çözümünüz olursa çok sevinirim.Güç ayarları ile ilgili herşeyi tek tek kontrol ettim oradan kaynaklanan birşey değil..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
ASUS F3S Laptop
Memory:1024 MB
CPU:T 7250
ATI 256 MB Ekran Kartı
Windovs Vısta Home Premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
25-02-2008, 15:32   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

biosu güncellemeyi deneyin. ilgili dosyaları http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us sitesinden bulabılırısn

Son Düzenleme: Borga-x ~ 25 Şubat 2008 15:33