Bilgisayarım kapanmıyor

HPQ-User
14-07-2008, 00:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Melih İnci sormuş:
görev yöneticisini başlattığımda işlemler kısmında 5-6 hatta bazen 7 tane svchost dosyasının çalışmakta olduğunu görüyorum bellek ve işlemciyi gereksiz yere meşgul ediyorlar bu dosyalar uzaktan yardım işlevi gördüğünü öğrendim sürekli açıklar kapatıyorum fakat tekrar acılıyorlar asıl svchost.exe system dosyası olarak görünüyor kapatamıyor sonlandır dediğimde ise bilgisayar kapatılıyor diyor ama epey bekletiyor. standart alt+f4 veya bilg kapat komutlarını verdiğimde bilgisayar kasılıyor ve tepki vermiyor bu dosyalar izinsiz bir uzaktan eriişim yurdımcısı felanmı? yoksa sistem dosyasımı nasıl bu sorunu giderebilirim?
teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 1,6ghz 1gbbellek 20 gb harddisk  32mb vga

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1)

bektash
14-07-2008, 01:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Uzaktan erişim kullanıcılarını kapatın bunun için bilgisayarım üzerinde sağ tıklayın yönet sekmesini tıklayın kullanıcılar menüsüne gelin oradaki SUPPORT_388945a0 ve helpassistant kullanıcılarını silin. Microsoftun Çevrim içi yardımcıları artık ulaşamayacaktır. Bilgisayarınızın kapanmaması svchost ile alakalı değil bunun için Hijackthis programını kullanın sisteminizde işe yaramaz programlar Windows'u kapatmanıza engel olabilir.