Bilgisayarım neden geç uyanıyor?

HPQ-User
07-01-2011, 09:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Spakra sormuş:
1) Ürünle birlikte Microsoft wireless optik mouse satın aldım. Hangi zeminde olursa olsun, imlecin yerinde kalmasını yani kaçırmasını engelleyemedim. Sorun mousede düşüncesiyle bu defa Logitech M305 mouse satın aldım. Sorunum bitmedi. Üçüncü mouse Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 (laser) de soruna çare olmadı. Şu anda sorunumu yazarken bir yandan da mousenin  kontrol edilemez bu oynaklığı nedeniyle öncelikle laptopu mu, yoksa mouseyi mi kırmam gerektiği konusunda karar vermeye çalışıyorum.

2) 5400 devir olan hard diski Samsung 7200 devir  500 GB hard disk ile değiştirdim. DDR3 6 GB RAM leri çıkarıp DDR3 8 GB RAM taktım. Bu defa da ekranın donması sorunu başladı. 10-15 dakika gibi belli bir süre işlem yapılmaması durumunda ekran donuyor ve mouse ya da touchpad işlev görmez hale geliyor. Tıkladıktan yaklaşık 1 dakika kadar bekledikten sonra ekran çözülüyor ve mouse ile touchpad aktif oluyor. Denetim masası güç seçeneklerinden gelişmiş ayarlar dahil bütün ayarları kontrol ettim. Casper servisi ile ise görüşmüş değilim ve umarım bir teknik servisin sıkıntısına katlanmak zorunda kalmam.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Ürün: Casper Nirvana 15,6"
CPU: Intel Core i7-740QM
RAM: 8 GB DDR3 1333 MHz
Ekran Kartı: Nvidia Geforce GT 425M
İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium 64 Bit

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/534.15 (KHTML, like Gecko) Chrome/10.0.612.1 Safari/534.15