Bilgisayarım sabit hard diski görmüyour

burakyagar
11-01-2010, 18:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar laptopuma yaklaşık bir ay önce ubuntu yüklemiştim bugün o bölümü kaldırıp yer tasarufu yapmak istemistim sonrasında linux cd si ile normalde 55 gb olan linux bölümünü  fat dosya sistemine çevirmek için 5 gb lik linux bölümü ayırıp 50 gb lik bölümü fat dosya sistemiyle yeniden biçimlendirdim ve linux setupı tamamlanmadan kapattım
Sonra windowsu açıp sürücüleri düzgün bi şekilde gördüm
ancak Disk yönetiminden 5 gb lik bölümü de kurtarmaya kalktım ve yanlışla diğer bölümleride sildim.
bu seferde partition recovery programları ile bir kısmını kurtardım ancak tekrar disk yönetiminden diski biçimendirirken harddisk kitlendi ve suan da bilgisayarım açılış dair hiç bi şekilde hard diski görmüyor.Sadece biosu acınca hard diskin markası cıkıyor ve bilgisayarı başlatıncada hiç bişey olmuyor ölece bekliyor.
Ne yapabilirim?

Son Düzenleme: burakyagar ~ 11 Ocak 2010 18:15
Roadrunnner
11-01-2010, 18:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

bence hard diskini başka bir bilgisayara atıp verilerini yedekle sonra da temiz bi format at tüm diskini formatla şu kısım kalsın falan deme tamamını formatla tabi hdd hala sağlamsa

burakyagar
11-01-2010, 19:00   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Ama laptop oldugu icin hic acilmiyo bilgisayar windows cd si takip yuklemeyi deneyince dahi kitlendi ?