Bilgisayarım Win7 için yeterli mi?

Armadaaa
08-07-2013, 17:47   |  #1  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Sistemim : 

Anakart : Asus P5KPL-AM SE

İşlemci : İntel Pentium D 2.80 Ghz

Ram : 2 Gb

Windows 7 yükseltme danışmanı ile kontrol ettim ve : 

Bu sonuç çıktı. Yine de sizin fikirlerinizi almak istedim. Sizce yeterli mi sistemim?

okinkurt
08-07-2013, 17:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

32 bit e yeter ama bence sistemin xp ye uygun xp de kalman performans açısından daha iyi olur .

Armadaaa
08-07-2013, 17:57   |  #3  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: okinkurt  
32 bit e yeter ama bence sistemin xp ye uygun xp de kalman performans açısından daha iyi olur .
 Windows 7 ye geçsem sistemimin hangi parçaları yetersiz? ne konuda sorun yaşarım?

okinkurt
08-07-2013, 18:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: Armadaaa  
 Windows 7 ye geçsem sistemimin hangi parçaları yetersiz? ne konuda sorun yaşarım?

Yetersiz değil dostum w7 nin sana bir katkısı olmaz onu demek istiyorum sistem parçaların xp ile daha iyi çalışır eski pc eski sistem yeni pc yeni sistem benim düşüncem budur çok merak ediyorsan w7 32 bit ultimate kur dene istersen.

Armadaaa
08-07-2013, 18:25   |  #5  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: okinkurt  

Yetersiz değil dostum w7 nin sana bir katkısı olmaz onu demek istiyorum sistem parçaların xp ile daha iyi çalışır eski pc eski sistem yeni pc yeni sistem benim düşüncem budur çok merak ediyorsan w7 32 bit ultimate kur dene istersen.

Windows xp den çok sıkıldım zaten Microsoft'ta win xp ile ilişkileri kesecek. Bende win7 ye geçmeyi düşündüm bu yüzden neyse deneyeceğim teşekkür ederim yardımın için

tknsyen
08-07-2013, 19:38   |  #6  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

harici ekran kartın yoksa bence home basic 32 bit sürümünü tavsiye ediorum. Sistemine en fazla home premium kurabilirsin aero desteği olmayacağı için de home premium veya ultimate kurmanın bir anlamı yok bence windows 7 home basic 32 bit kur

DiamondMines
08-07-2013, 19:42   |  #7  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
 Windows xp den çok sıkıldım zaten Microsoft'ta win xp ile ilişkileri kesecek. Bende win7 ye geçmeyi düşündüm bu yüzden neyse deneyeceğim teşekkür ederim yardımın iç

W7 Home Ed. kurabilirsin en azından bir dene nasıl performans veriyor, 32bit. Ama yinede XP daha akıcı olacaktır.

Armadaaa
08-07-2013, 20:12   |  #8  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

Windows 7 Ultimate 32 bit kurmayı düşünüyorum bi sorun olur mu?

tknsyen
08-07-2013, 20:17   |  #9  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
Windows 7 Ultimate 32 bit kurmayı düşünüyorum bi sorun olur mu?

ekran kartın ne?

Armadaaa
08-07-2013, 20:18   |  #10  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: tknsyen  

ekran kartın ne?

Ekran kartım onboard harici yok

tknsyen
08-07-2013, 20:32   |  #11  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
 Ekran kartım onboard harici
Ultimate kurmanın bir anlamı yok ve de sistemi çok kasar home basic 32 bit kur dene eğer kasma yaparsa orjinal sürüm bir xp sp3 kur gitsin

Armadaaa
08-07-2013, 20:36   |  #12  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Ultimate kurmanın bir anlamı yok ve de sistemi çok kasar home basic 32 bit kur dene eğer kasma yaparsa orjinal sürüm bir xp sp3 kur
 Şu anda elimde sadece ultimate cd'si var :(

tknsyen
08-07-2013, 21:20   |  #13  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj

biraz karışık olacak ama elinde boş bir dvd varsa bu mümkün ilkönce Ultraiso programının full sürümünü bulmalısın. Sonra programı kur. elindeki ultimate cdsini cdroma tak ve ultraiso programını çalıştır.

cd imajı oluştur kısmından cdromu göster kaydet kısmından da masaüstünü seç başlat yap

iso imajının masüstüne kaydedilmesi işlemi bittiği zaman oluşan iso dosyasını ultraiso yardımıyla aç sources-ei.cfg dosyasını sağ tıkla sil sildikten sonra iso dosyasını farklı biyere tekrar kaydet. kaydetme işlemi bittikten sonra en son oluşan iso dosyasını ultraiso ile tekrar aç bos dvdyi cdroma tak cd imajı yazdır kısmını seç yazdırmayı en düşük veya 8x yap ve doğrulama tikini atarak yazdır. İşlem bitmiştir. cd imajı yazdırıldıktan sonra bilgisayarı takrar başlat cdyi tak biosu ayarla windows 7 nin bütün sürümleri karşında istediğini kurabilirsin.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 08 Temmuz 2013 21:24
Armadaaa
08-07-2013, 21:39   |  #14  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
biraz karışık olacak ama elinde boş bir dvd varsa bu mümkün ilkönce Ultraiso programının full sürümünü bulmalısın. Sonra programı kur. elindeki ultimate cdsini cdroma tak ve ultraiso programını çalıştır.

cd imajı oluştur kısmından cdromu göster kaydet kısmından da masaüstünü seç başlat yap

iso imajının masüstüne kaydedilmesi işlemi bittiği zaman oluşan iso dosyasını ultraiso yardımıyla aç sources-ei.cfg dosyasını sağ tıkla sil sildikten sonra iso dosyasını farklı biyere tekrar kaydet. kaydetme işlemi bittikten sonra en son oluşan iso dosyasını ultraiso ile tekrar aç bos dvdyi cdroma tak cd imajı yazdır kısmını seç yazdırmayı en düşük veya 8x yap ve doğrulama tikini atarak yazdır. İşlem bitmiştir. cd imajı yazdırıldıktan sonra bilgisayarı takrar başlat cdyi tak biosu ayarla windows 7 nin bütün sürümleri karşında istediğini kurabilirsin.

Kardeşim boşa anlattın keşke sorsaydın. Elimde ki cd yi zaten iso dosyası ile hazırladım. Biliyorum yani hazırlamasını. Ama elimde boş cd yok :)

tknsyen
09-07-2013, 19:54   |  #15  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
 Kardeşim boşa anlattın keşke sorsaydın. Elimde ki cd yi zaten iso dosyası ile hazırladım. Biliyorum yani hazırlamasını. Ama elimde boş cd yok :)
boşuna anlatmadım dikkatli okursan elindeki ultmate cdsiyle nasıl home basic kurabileceğini anlattım ayrıca illa boş cd olması gerekmez usb belleğin varsa o da olur minimum 8 gb lık ya anlamıyorum boş dvd bakkalda 50 kuruş gidip alamıyor musun?