bilgisayarıma ve modemime uzaktan giriyorlar

Snake Plisken
20-08-2010, 20:22   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2006

merhaba arkadaşlar , benim önemli bir sorunum var. bilgisayarım ve modemim uzaktan yönetiliyor. bir gün internet explorer , internet seçenekleri , bağlantılar bölümünde , proxy ayarları algılanıyor diye bir yazı gördüm. o günden sonra modemim ve bilgisayarım uzaktan kontrol edilmeye başlandı. pc de street fighter 4 oynuyorum , update edicem çok uzun sürüyor update i , bazı oyunları kurması gereğinden çok daha uzun sürüyor , bir dolu hata mesajıyla karşılaşıyorum , steam de bütün oyunların update i bitiyor sonra yeniden başlıyor , team fortress 2 yi 40 dakika oynadın diyor ama ben oynamamış durumdayım , arkadaşın online diyor online arkadaşım yok , otomatik güncelleştrmeleri açıyorum kapıyorlar , ya da kapıyorum açıyorlar , bilgisayarda trojan bulundu diyor trojan yok , dvd rom a dvd takıyorum bazen görüyor bazen görmüyor , bir program yüklüyorum , yüklemesi takılıyor uzun süre yüklemiyor , uzaktan ses kartı programımda mikrofonu açıp cızırtı yarattılar , monitörümün driver ını silip herzini düşürüyorlar , craagle çalışıyordu çalışmaz hale geldi , oyunu yüklemek için klasör yaratacağım. \ işaretini yapacağım. bu işaret her seferinde çıkmıyor. klavyeden bu işareti basmamı engelliyorlar. bilgisayarda her yaptığım ilk seferde değil ikinci seferde oluyor , ilk sefer hep hatalı oluyor. counter strike'da serverlar sorunsuz olmasına rağmen server'lara girmek için basıyorum , server is not responding (server yanıt vermiyor) diyor. pc'mde genelde hata vermesiyle ilgili bir dolu sorun oluyor.
modemin internet ışığı ben basmadığım halde yanıp sönüyor. gears of war da oyuncu ararken port ışığıyla internet ışığı senkronize bir şekilde yanmıyor. bilirsiniz oyuncu ararken port ışığıyla internet ışığı aynı anda yanıp söner. bende öyle olmuyor port ışığı az internet ışığı çok yanıyor , ya da ikisi senkronize şekilde yanmıyor. xbox 360'ımda: Your firewall is strict. You may have poor network experience diyor (Güvenlik duvarın katı. Zayıf network performansı alabilirsin) diyor. Halbuki benim firewall'um modem ayarlarında kapalı. Uzaktan firewall'umu hep açık tutuyorlar. Gears Of War'da Horde modunu oynuyorum. Bir süre sonra beni oyun dışına atıp. Your connection to the host has failed diyor. Xbox 360'ımın harddiskine oyun install ediyorum , play from harddrive seçeneği çıkmıyor. şarjlı bataryamın pili daha üçüncü seviyedeyken , guide tuşunun çevresindeki ışıklar dönmeye başlıyor , halbuki bunun şarjlı bataryanın pili birinci seviyedeyken olması lazım. pili uzun süre şarj ediyorum hemen azalıyor nedensiz yere "Connection To The Host Lost" (Oyunu kuran kişiye bağlantı kaybedildi) ve "Connection To The Host Timeout" (Oyunu kuran kişiye bağlantı zaman aşımına uğradı) hataları alıyorum.
Connection Lost
Your connection to the host timed out

Bağlantı kayboldu.
Sunucuya olan bağlantı zaman aşımına uğradı , hatası alıyorum. unreal tournament 3'de online oyuna bağlanıyorum , hemen ardından connection failed yapıp beni oyundan düşürüyorlar ,

Connection Failed
The connection to the host failed. You cannot join the game session.

Bağlantı başarısızlığa uğradı.
Oyunu kuran kişiye bağlantı başarısızlığa uğradı. Oyuna bağlanamazsın , hatası alıyorum

Strict Firewall
You may have a poor network experience because of your firewall settings. Verify your firewall's security settings

Katı Güvenlik Duvarı
Güvenlik duvarı ayarlarından dolayı zayıf network performansı alabilirsin. Güvenlik duvarının güvenlik ayarlarını doğrula.

Arkadaşlar bayağı uzun oldu ama size bütün sorunlarımı aktarabilmek istedim , lütfen yazıyı bütünüyle okuyup bana yardım edebilirseniz çok sevinirim. Zaten yazıyı okumanın tamamı çok da uzun sürmez , sadece yazması uzun :) bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler. İyi akşamlar.

-R8-
20-08-2010, 21:10   |  #2  
-R8- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
446 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2010

Combofixle bi tarat...

ahmetyavuz
20-08-2010, 23:04   |  #3  
ahmetyavuz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
163 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

Modem Arayüzüne girerek Port Açmış Olabilirsin.. Yada TeamWiever Gibi program kurmuşşan bilgisayarına birisi sabit şifre koymuştur.ve programı açılışta başlatını aktif etmiştir.. bu kişi sabit koyduğu şifre ile bilgisayarına girebilir ama girerse senin haberin olur orası ayrı.. Modemine Rest At.. Fabrika Ayarlarına Geri Al.. İlk Günkü Gibi Olur en Azından Port Açılmışsa kapanır.. Güncel Virüs Programlarıyla Tarat.. Combofix Ve Spybot İle tarat.. olmazsa Konuda Uzman Birisi Sorununu elbet Çözer..

Atilla Sarıtaş
20-08-2010, 23:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2010

Bilgisayarına server dosyası kurduysa uzakten remote edebilir. En garanti çözüm format atmaktır. Olay dediği gibiyse sistem dosyaları ile oynanmış olması muhtemel. Ayrıca modem'in panel şifresinide değiştir.

Tolstoy
21-08-2010, 00:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2008

ComboFix ile sakın  taramaya kalkma.ComboFix kendine has özel bir programdır.

Dr.Web.Cureİt
Emisoft anti-malware + MalwareBytes
HostXpert

yazılımları ile tarat.Ciddi bir iş yapmış olursun.Yazılımların nasıl kullanılacağını birazcık aramayla çabucak bulabilirsin.

Banned
21-08-2010, 08:50   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2008

o kadar online oyun vs. k,i büyük kısmıda cracklı felandir netten indirmişindir e haliye pcnin yol geçen hanı olması normal bende olsam bir uğrar çıkardım ne var ne yok diye. oyun pc ile net pcini hatta kişisel bilgilerin olduğu pc yi net bir şekilde birbirinden ayırmak gerek misal oyunu xp oynarsın diğer tarafa linux kurarasın ms den linux yüklü sektöre geçemesin ve orası güvende olur.

Forever79
21-08-2010, 13:50   |  #7  
Forever79 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
89 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2004
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Bilgisayarına server dosyası kurduysa uzakten remote edebilir. En garanti çözüm format atmaktır. Olay dediği gibiyse sistem dosyaları ile oynanmış olması muhtemel. Ayrıca modem'in panel şifresinide değiştir.
En garanti ve temiz çözüm.

araindir
21-08-2010, 23:18   |  #8  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
47 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2010

oyunlarla alakalı birşeyler yazmışsın, peki interneti ortakmı kullanıyorsun başkalarıyla ? oda olabilir, eğer bu kadar çok sorunun varsa bence güzel bir format atıp temizden kurmalısın pc 'ni

Son Düzenleme: araindir ~ 21 Ağustos 2010 23:19