Bilgisayarımdaki garip sorun

berkem Bicil
18-10-2019, 23:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar benim bilgisayarımda hiç başıma gelmeyen bir sorun çıktı soruna geçiyorum hemen uzatmadan;

Bilgisayarım kısacası normal HDD takamıyorum ne taktıysam hepsini bilgisayar bozuyor adeta pc HDD killer ilk baş bişi yok kullanıyorum 1 hafta sonra kafa atma sesi geliyor taktuk sonra harddisk bidaha erişilemez oluyor , fakat ssd var crucial 250 gb onda sıfır sıkıntı ama HDD ne olursa olsun bozuyor sizce sorun anakarttan mı yoksa güç kaynağından mı?

yada başka bi bileşenden mi yorumlarınız çok değerli herkese şimdiden teşekkürler.

Anakartım : msi gaming 970

İşlemci : amd fx 8300

ekran kartı : vega 56

ram : ddr3 16GB 1800 mhz

Konum yanlış yerdemi bilmiyorum uzmanına sorun kısmına açamadım bu yüzden buraya açtım yanlış yere açtıysam mod arkadaşlar lütfen doğru yere alsın teşekkürler

klyglsn
18-10-2019, 23:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

şu iki şeye dikkat ediyoruz takdığınız porta bakın pinleri büzülmüşmü birde sata kablosuna bakın hatta onu değiştirin çünkü başıma gelmiş eziliyor bazen içindeki kablolar kısa devre yapabiliyor

zombi
19-10-2019, 14:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj
Alıntı: klyglsn  
şu iki şeye dikkat ediyoruz takdığınız porta bakın pinleri büzülmüşmü birde sata kablosuna bakın hatta onu değiştirin çünkü başıma gelmiş eziliyor bazen içindeki kablolar kısa devre

portla alakalı olması için makinenin ide olması lazım.

soruyu soran arkadaşım bu benim bi kere başıma geldi. elektrik gidip geldikten sonra anakartım hdd leri bozmaya başlamıştı. ya psu ya anakart arza yapıyor. genelde de suçlu anakart olluyor haberin olsun.  tabii kabloları yenilediğini varsayarak konuşuyorum.