Bilgisayarımdaki İlginc olaylar

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
stormburak
10-01-2005, 23:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Masa üstümdeki iconlar kendi kendine baska programların iconlarını alıyor.Mesela rome total war ın kısayol resmi gecen half life 2 resmine dönüştü.Total club manager'ın kısayolunda da fly video iconu vardı.Böyle kendiliğinden değişebilrmi yoksa biri benle dalga geçip oturup değiştiriyor mu?

jaina
10-01-2005, 23:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

bilgisayar bir virüs scan yaptinmi?
iyi bir kaç tane anti virüs yükle dene bakalim ne olacak.

Banned
10-01-2005, 23:23   |  #3  
Banlandı
548 mesaj

Seninle biri kafa buluyor.Dediğne göre başka biri bilgisayarın başına oturabiliyor.30 saniyede istediği icon değiştirip kapatabilir bilgisayarı.Virüs yapan adamın işi gücü yokta bununla mı uğraşıcak..Yok böyle bir virüs falan sakın taratma falan yaptırma harcadığın zamana yazık...

theironman
10-01-2005, 23:40   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

böyle cins bir virüs de ilk defa duyuyorum, olur mu olur aslında :) yine de bence virüsle alakası yok bunun, çok saçma.

Kansav
11-01-2005, 01:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

Virüs,trojan veya spy olabilir.Eğer Xp kullanıyorsan "Sistem Geri Yükleme"nin ve"Remote Desktop Connection"ın kapalı olduğundan emin ol.İyi bir Firewall kur (Zonealarm tavsiyem),Service Pack 2 yüklü değilse yükle (eğer xp kullanıyorsan tabi),bütün windows güncellemelerini yap,adam gibi bir antivirüs ile tarama yaptır (Pc-Cillin tavsiyem).En son olarakda "Ad-aware" ve "SpyBot Search&Destroy" ile kalan spy ve cookileri temizle.Muhtemelen sorun çözülecektir.

Banned
11-01-2005, 04:25   |  #6  
Banlandı
548 mesaj

Bunların hepsini bir icon için mi yapacak  Cool Abi arkadaş biraz yeni bence biri değiştiriyor ve söylemiyor tabi arkadaş şaşırıyor bu olaya..Ben bir kere komple değiştirdim bir arkadaş gelp vaayyyyy  nasıl yaptın dedi.Ve çocuk nerden baksan 1 senelik kullanıcıydı..Arkadaşım bunlarla alakalı değil istersen arat google'da..

alıntı:
Gönderen : Kansav

Virüs,trojan veya spy olabilir.Eğer Xp kullanıyorsan "Sistem Geri Yükleme"nin ve"Remote Desktop Connection"ın kapalı olduğundan emin ol.İyi bir Firewall kur (Zonealarm tavsiyem),Service Pack 2 yüklü değilse yükle (eğer xp kullanıyorsan tabi),bütün windows güncellemelerini yap,adam gibi bir antivirüs ile tarama yaptır (Pc-Cillin tavsiyem).En son olarakda "Ad-aware" ve "SpyBot Search&Destroy" ile kalan spy ve cookileri temizle.Muhtemelen sorun çözülecektir.

stormburak
11-01-2005, 11:25   |  #7  
OP Taze Üye
15 mesaj

ya bi icon için bu kadar işlem yapmaya bencede gerek yok ben sadece merak ettiğim için sordum ama kansav ın dediği "sistem geri yükleme" ve "remote desktop connection" ayarlarına nerden bakacaz??

safri
11-01-2005, 14:28   |  #8  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

Pek sevimli bir olay eğer bunu bir virüs yapıyorsa o virüsten bende istiyorum eğer bunu bir arkadaşın yapıyorsa bende o arkadaştan istiyorum yok olmadı ben onunla tanışmak istiyorum...:))))

theironman
11-01-2005, 17:14   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

safi alemsin valla

jaina
11-01-2005, 20:28   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

pardon virüs olamaz demissiniz ancak bendede ona yakın bir sorun vardi, ikonlar ya yokoluyor yada başka şeylerin resmi geliyordu, dandik ve eski bir anti virüs le arattim vede 10-15 tane virüs cikti

bu arada eger adsl kullanicisiysan zaten öyle yada böyle bir tane anti virüs firewall vede pe adaware e ihtiyacni var.

Banned
11-01-2005, 21:09   |  #11  
Banlandı
548 mesaj

Virüs olamaz şimdilik..Çünkü olsaydı şimdiye kadar kırk kere duyardık bu virüsü çok yaptığı iş çok ilginiç sizin dediğize göre..

Kansav
13-01-2005, 00:33   |  #12  
Yıllanmış Üye
521 mesaj
alıntı:
Gönderen : Bilader

Bunların hepsini bir icon için mi yapacak  Cool Abi arkadaş biraz yeni bence biri değiştiriyor ve söylemiyor tabi arkadaş şaşırıyor bu olaya..Ben bir kere komple değiştirdim bir arkadaş gelp vaayyyyy  nasıl yaptın dedi.Ve çocuk nerden baksan 1 senelik kullanıcıydı..Arkadaşım bunlarla alakalı değil istersen arat google'da..

alıntı:

Bilader dostum ben 14 yıldır bilgisayar kullandığım ve 6 yıldırda bu işte çalıştığım için bir probleme yaklaşırken içinde mavra olma ihtimalini değerlendirmem:) Düşünsene aynı problemin bir müşterimizde olduğunu ve benim adama "sizin arkadaşlarınızdan biri sizinle t...k geçiyordur" dediğimi:p:)Ben düşünemiyorum...

Eğer gerçekten arkadaşlarından biri dalga geçmiyorsa dediklerimi yapmalı diye düşünüyorum.

nlty2000
29-01-2005, 13:47   |  #13  
Yeni Üye
27 mesaj

benim başıma benzer olay gelmişti. ekran kartını yeniden kurdum, geçti. sonra bilgisayar kilitlenince gene bozuldu ikonlar. ben de ekran kartına s*tir çektim, başka kart taktım, düzeldi.Gülümseme

Iverson76
04-03-2005, 22:39   |  #14  
Taze Üye
19 mesaj

Biri bılgısayarının basına gecıp senle dalga gecmis bole virus olmaz

theironman
04-03-2005, 22:54   |  #15  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

eminim bu yazını okumuştur (!)

b_u_r_a_k
04-03-2005, 23:38   |  #16  
Yıllanmış Üye
266 mesaj

biri dalga bile gecmis olsa virus programlarını yuklemenın ne zararı var bu kadar kucuk bir sebep icin o kadar virus programı yuklenmez demissiniz.yuklesin kardesim.belki bu virus degildir ama hic olmazsa baska viruslerin gelmesini engeller.

Mammoth
05-03-2005, 07:28   |  #17  
Yeni Üye
44 mesaj

Yav bu kadar kuchuk bir probleme bu kadar chok cevap veren var. Ciddi problerimize cevap vermeye chalishalim. bende de oldu birkach kere degishtirir ikonlari ve oluverir. zaten bir kere olmush.

Banned
05-03-2005, 07:43   |  #18  
Banlandı
548 mesaj

Sorunun küçüğü büyüğü olmaz senin için küçük olan benim için büyüktür mesela..Renkler ve sorunlar tartışılmaz.....

Raziel
05-03-2005, 09:47   |  #19  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

edebiyat yapmaya gerek yok, sorun sorundur işte.

saygın
05-03-2005, 11:19   |  #20  
Yeni Üye
37 mesaj

arkadaşla dalga geçiyorsunuz ama bu basit sorun ilerde büyük bir soruna dönüştüğü vakit can sıkıcı olur. Muhtemelen virüstür. Bak napacan biliyor musun. MS-DOS altında çalışabilen antivirüs programları var F-PROT gibi, bilgisayarını MS-DOS 'da başlat ve tarama yaptır. Uzun bir zamanını almaz. Çünkü virüslerin büyük çoğunluğu MS-DOS altında çalışamıyor ve bir yere kıpırdayamıyor. Sorunu böylelikle çözersin. Kolay gelsin.

TurkHawk
06-03-2005, 01:48   |  #21  
Yeni Üye
42 mesaj

Uzaktan bilgisayarına bağlanıp yapılandiıma ayarlarını da değiştirmiş olabilirler. Biri alay ediyor seninle galiba..

Banned
06-03-2005, 09:00   |  #22  
Banlandı
548 mesaj

Eğer bunu dersen para alamazsın...Hangi bilgisyarcı müşterilerini doğru konuşmuş bana bir söylermisin..Çok küçük bir sorunda bile format atlır ve 50-100 ytl alınır..Karşı tarafta bilmediği için çok büyük bir şey zanneder...

alıntı:

alıntı:
Gönderen : Bilader

alıntı:

Bilader dostum ben 14 yıldır bilgisayar kullandığım ve 6 yıldırda bu işte çalıştığım için bir probleme yaklaşırken içinde mavra olma ihtimalini değerlendirmem:) Düşünsene aynı problemin bir müşterimizde olduğunu ve benim adama "sizin arkadaşlarınızdan biri sizinle t...k geçiyordur" dediğimi:p:)Ben düşünemiyorum...

Eğer gerçekten arkadaşlarından biri dalga geçmiyorsa dediklerimi yapmalı diye düşünüyorum.