Bilgisayarımdan silinemeyen iki dosya

HPQ-User
23-09-2008, 01:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

emrullah13 sormuş:
bilgisayarımın tüm sürücülerinde 'System Volume Information ve RECYCLER' adlı klasörler bulaşmış silinemiyor, Unlocker programı ile sildiğim zamanda siliniyor 10sn sonra tekrar aynen yere geri yükleniyor bunlar virüs olmalı her halde daha önce benim pc de böyle birşey yoktu böyle bir şeyle yeni karşılaşıyorum ne yapmam gerekir.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Microsoft Windows XP
Professional
Versiyon 2002
Service Pack 2

Bilgisayar:
                                             AMD Athlon(tm) 64 processor
                                             3200+
                                              2.01 GHz. 1.00 GB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

disadvantageous
23-09-2008, 01:30   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Keşke 'System Volume Information ve RECYCLER' bunlar virüsmü diye sorsaydın:))Onlar virüs deil.Klasör seçeneklerinden gizli sistem dosyalarını gösteri işaretlemessen kalabalık yapmaktan kurtulacaksın.Araçlar-Klasör Seçenekleri-Görünüm'den yapılıyor.

Klay gelsin.

Nevsehirli
23-09-2008, 01:31   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

onlar virüs değil arkaşaım sistem dosyaları silinmez yani onar gizli dosyalardır denetim masasına git ordan klasör seçeneklerini aç ve görünüm sekmesine gel varsayılanı yükle de bu kadar

YasarS
23-09-2008, 01:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

O bölge hep kafa ağrıtan bölge olmuştur ben dahi sistem geri yüklemeyi kapatarak bu uyarılardan kurtulmuştum.Aslında bazı virüsler kendini sistem dosyası olarak gösterip silinmesini engelleyebiliyor bunun için güvenli modda tarama yap yada benim yaptığım gibi sistem geri yüklemeyi kapat tabi bu seçenek kişiseldir çünkü sistemi geri yükleme işlemi yapabilirsin ilerde bende işe yaramıyordu ama.