Bilgisayarımı virüsden kurtaramıyorum.

HPQ-User
06-04-2010, 07:35   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hamza53 sormuş:
Evet başlıkdada belirttiğim gibi bilgisayarımda olan virüslerden kurtulamıyorum.O kadar çok sorun yaratıyorki nereden başlasam bilemiyorum.Öncelikle virüs yüzünden bilgisayarda neler olduğunu bi anlarmak isterim.

Bilgisayar sürekli kendi kendine hafiza kart okuyuculara bişey kopyalamaya çalişiyor ama girişlerde mmc gibi kart bulunmadığı için Öreneğin E sürücüsüne kopyalanamadı gibi hatalar veriyor bende hafıza kart okuyucularının kablosunu kasadan söktüm bu sorun kalktı ama virüs hala pc de takınca gene bu hatayı alıyorum.

2.si bilgisayara virüs programı indiremiyorum internetten bende arkadaşa indirtim msn den aldım nod32 virüs programı kurdum bilgisayara bu sefer programı çalıştıramıyorum çekirdekle uyuşmadı gibisinden hatalar veriyo açılınca direk kapanıyor program.

Başka olarak CCleaner yükledim programı kurdum bu sefer program açılır açılmaz kendi kendine kapanıyor.

Bunların hiçbiri yetmezmiş gibi kaç kere format atarsam atıyım bu sorunların hiçbiri düzelmiyor.Nasıl bi virüsdür anlamadım gitti formatla bile gitmiyor.

Sizce şimdi ne yapmam lazım bi yardımcı olursanız sevinicem sonunda harddisk i çöpe atcam o olcak.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium D 2.66 ghz
1 Gb ram
Radeon HD 3650 Ekran kartı (512mb)
160 gb hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5

Kapalı Hesap (158417)
06-04-2010, 10:37   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

NİS2010 ile taratın
İndirmek için link buyrun ;
http://www.softpedia.com/get/Sec ... rnet-Security.shtml

vedatytkn
06-04-2010, 11:27   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

bende bu kadar sorun yok da bilgisayar çok açık kaldımı kafasına göre hareket ediyor nod 32 var ama pek etkili olamıyor bazen açıyorum bilgisayarı sorunsuz bi şekilde çalışıyor bazense olmicak sorunlar çıkarıyor durduk yere az önce mesela internete girince videolardan ses gelmiyor ama bilgisayarda ses var ses ayarlarını tıklayınca etkin karıştırıcı aygıt yok diyo yardımcı olursanız sevinirim

mancukya
07-04-2010, 01:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Combofix yap önce

zimpara54
07-04-2010, 08:17   |  #5  
Taze Üye
11 mesaj

Bunun gibi bir sorunda aldığım ve bana gayet yardımcı olan bir post:
HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği:

buraya müracaat edin.HijackThis ve Combofix ile de taratın derim.
HijackThis Temel Yönergesi [BURAYI OKUMADAN KONU AÇMAYINIZ!]

ComboFix Kullanım Yönergesi,

HijackThis 2.0.3 

aldığınız raporu göndermek için :

---------
Şu konuya da gözatın;;

Son Düzenleme: zimpara54 ~ 07 Nisan 2010 08:19
buldog
07-04-2010, 11:06   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

dracula virüs programını dene,olmadı formatı wındovs un eski sürümleri ile başlat wın 98 gibi.Bununla hardiski formatladıktan sonra xp yi kurarsın sorununa çözüm olacağına eminim.Eğer çözüm olmaz ise senin donanımsal bir hatan var.
Unutmayalımki xp nin üzerine tekrar xp ile format attığımızda mantık olarak xp çoğu dosyayı silmiyor aynen bırakıyor.Bu bıraktığı dosyalarda virüslü olup silinmiyor olabilir

mancukya
07-04-2010, 17:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Ya bir kere Kasper kur, Norton kur diye bu konuda akil verilmez 
Nedeni gayet basit bazi virusler antivirusun kurulmasina dahi izin vermez.
Makinede bu tarz sorunda yapilacak boot cd dvd olarak ya temizleme araci yada dracula, combofix yada fstfix tarzi araclarla temizleyip sonrasinda antivirus ve spy malware programlari ile pcyi temizlemektir

Hamza53
07-04-2010, 18:15   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

Evet kaspersky kurdum ama program açılmıyor bile combofixi de kurdum ama bi değişiklik yok şimdi hijackthis i indirip onu deniyeceğim.Bi de sormak istediğim bi konu var bi arkadaş:
'formatı wındovs un eski sürümleri ile başlat wın 98 gibi'

Bu şekilde nasıl format atabiliriz biraz açabilirmisin acaba formatı nasıl win98le başlatıcam bide bu dediğin şekilde yaparsam D deki verilerim kaybolmaz dimi bende tek hard disk var ama 2 ye bölmüşüm.
Bide mancukya arkadaş bu tarz sorunda boot cd yapmak lazim demişsin onu nasıl yapicaz.

mancukya
07-04-2010, 20:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Antivir, Kaspersky, Fsecure, Bitdefender gibi sirketlerin resmi sitelerinde bunlar mevcut arkadasim.
Ayrica Win98 ile format atmana gerek yok mantigi falanda yok.
Sen normal bir sekilde pcni acabiliyorsan
1 Sistem geri yüklemeyi kapatacaksin
2 Ccleaner ile temizlik yaptiracaksin gene ayni programda kayirt defterinide tarattir.
3 combofix calistir mavi ekranda 1 2  3 4 gibi gidip sonrasinda pc yeniden basliyacak
4 Kaspersky kurmusun update yapip tarattir virus varsa delete yaptir 
5 Spybot ve anti malware kur yükle update yaptir sonrasinda spybot ile bagisiklama yapip  tarat bitince oto temizlemez temizlet anti malware ile ise update sonrasi full scan yap bitince gene sen sildireceksin oto silmiyor.

Son Düzenleme: mancukya ~ 07 Nisan 2010 20:33
janissary06
07-04-2010, 20:34   |  #10  
Yıllanmış Üye
192 mesaj

kardeşim sen en iyisi dracula 3.4 dene
bu bulamazsa hiçbiri bulamaz

KOBRRA
07-04-2010, 21:06   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj

Önce başka bir bilgisayardan (virüssüz olmalı) bootable CD (açılabilir cd) oluştur.Neredeyse her antivirüs destekliyor bunu.Sonra kendi bilgisayarına bu CD yi tak.Boot edip sistemini tarat.Bulunan virüsleri sil.
 Eğer bu taktik işe yaramazsa farklı bir işletim sistemi yükle.O zaman tüm harddisk sıfırlanacaktır.Kolay gelsin...