BİLGİSAYARIMIN EKRAN kARTI VE RAMI

HPQ-User
22-04-2008, 23:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

simavli sormuş:
Bilgisayarımla Autocadde cizim yaparken donma oluyor.Ekran kartı ve Ramı değiştirilirse düzelir diyorlar. Doğrumudur. Parçaları bulunurmu. Ana karta uyumlu hangi parçalar olması lazım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
BİLGİSAYARIMIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

P4 2,66 GHZ 533 MHZ BOX
ASUS P4 PEX DDR 333 SES+LAN
KİNSTON 256+256= 512 MB 333 DDR MHZ
MAXTOR / SAGATE 80 GB 7200 RPM
ASUS V 9180 DDR 64 MX440 TV-OUT

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

Banned
22-04-2008, 23:56   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Evet doğrudur.Autocadde  kullanıcıları donma olmaması için genelde yüksek donanım kullanırlar.İkinci sorunuzun cevabı ise bence sizin donma olmadan kullanım için bilgisayarı değişitirmeniz gerekiyor.Ekran kartı,ram, anakart,işlemci derken geriye birşey kalmayacak.

Sefa Adak
22-04-2008, 23:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Merhaba

Sistem özellikleriniz düşük olduğu için donma yapması normal."Khramn" ın da dediği gibi eski bileşenlere ekleme yaparsanız ölü bir yatırım yapmış olursunuz.Yeni bir sistem toplamanızı öneririm.

Alibaba
23-04-2008, 00:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

ne güzel yol bulmuşlar. ekran kartını ramini değiştirelim abi bişeyi kalmaz. bilgisayar kaynakları yetersizse yavaş çalışır ama donmaz. donuyorsa teknik bir düzeltme gerekiyor demektir. önemli parçaları değiştirivermek teknik bir çözüm değil ticari şeytanlıktır. bilgisayarını işinin ehli bir ustaya göster. hatanın kaynağını bulup donmayı engelleyecektir.

daydkiss
23-04-2008, 00:20   |  #5  
Yeni Üye
28 mesaj

haklısınızBeğendim

daydkiss
23-04-2008, 00:22   |  #6  
Yeni Üye
28 mesaj
Alibaba
ne güzel yol bulmuşlar. ekran kartını ramini değiştirelim abi bişeyi kalmaz. bilgisayar kaynakları yetersizse yavaş çalışır ama donmaz. donuyorsa teknik bir düzeltme gerekiyor demektir. önemli parçaları değiştirivermek teknik bir çözüm değil ticari şeytanlıktır. bilgisayarını işinin ehli bir ustaya göster. hatanın kaynağını bulup donmayı engelleyecektir.
peki sen ce ne yapılması gerekiyor ali baba bey pcnin özellikleri orda program için gerekli olan lar da sende teknik servisleri sengin ediyorsun

Banned
23-04-2008, 00:39   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alibaba
Affınıza sığınarak soruyorum? Bu tür yüksek grafik çözünürlük isteyen çizim progamlarını kullanmak için gidip 4 çekirdekli işlemci, 4 gb ram , en yüksek değerlerde çift ekran kartı analanlar enayimi ? Neden pentium 1 işlemcili onboard ekran kartlı bilgisayar alıp teknik servise yolunma yolunu denemiyorlar? Hani sener şen ilyas salmana diyordu ya;'' vallah kayınço senin gibi eşekler olmasa bizim gibi alıkların hali nice olur''.Kusura bakmayın benim burda yazmamın tek sebebi doğru dürüst format atmayı bile bilmeyen buna karşın ün küçük proplemde;  Hıııımmm donanımınız arızalıdır değişmesi gerekir,, mutlaka format atılmalıdır, diyerek milleti sömürenlere karşı insanlarımıza yardımcı olmak.

Alibaba
23-04-2008, 01:30   |  #8  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

biraz mantıklı ol, adam bilgisayar satınalma tavsiyesi istemiyor, hızla ilgili bir şikayette de bulunmamış. bilgisayarının donmasından şikayetçi sadece.

yoksa ben de bilirim yıllarca bilgisayar programlamış, proje geliştirmiş, sistem kurmuş bu işin masterini yapmış biri olarak en hızlı parçalardan yeni sistem tavsiye etmeyi. konumuz en hızlı bilgisayar seçimi değil. konumuz adamın donan bilgisayarına çözüm.
o kullandığı autocad sürümü üretilirken bugünkü kartlar var mıydı piyasada? ya da arkadaşımız ne derece ağır bir grafik tasarımı yapıyor olabilir de korkunç bir sisteme ihtiyaç duyacak? üstelik çizim yapıyor 3D animasyon değil.
en hızlı ekran kartlarını 3d hızları fazladır. 2D düz çizimdir. 3D ise gölge, transformasyon, texture, lightining, AA... gibi gerçek dünya simülasyonudur.
gerçek dünyayı çizmek için frame hızı, yoğun matematik hesap hızı önemlidir, bunu da kart kendi üzerine alarak yapar. 2D çizimler ise daha ilkeldir ve daha çok sistemde çizilir ekran kartına sadece görünen bölge çizdirilir. burada çizim hızı da ekran kartı RAM hızına ve GPU frekansına bağlıdır.  o yüzden masaüstü performanslarında çok bariz farklar hissedemiyoruz çünkü 2D.

khramn
Alibaba
Affınıza sığınarak soruyorum? Bu tür yüksek grafik çözünürlük isteyen çizim progamlarını kullanmak için gidip 4 çekirdekli işlemci, 4 gb ram , en yüksek değerlerde çift ekran kartı analanlar enayimi ? Neden pentium 1 işlemcili onboard ekran kartlı bilgisayar alıp teknik servise yolunma yolunu denemiyorlar? Hani sener şen ilyas salmana diyordu ya;'' vallah kayınço senin gibi eşekler olmasa bizim gibi alıkların hali nice olur''.Kusura bakmayın benim burda yazmamın tek sebebi doğru dürüst format atmayı bile bilmeyen buna karşın ün küçük proplemde;  Hıııımmm donanımınız arızalıdır değişmesi gerekir,, mutlaka format atılmalıdır, diyerek milleti sömürenlere karşı insanlarımıza yardımcı olmak.
Alibaba
23-04-2008, 01:50   |  #9  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

ben arkadaşı gereksiz masraf ve yalanlardan korumaya çalışıyorum sen teknik servisleri zengin etmekten bahsediyorsun. derdin ne senin?

daydkiss
Alibaba
peki sen ce ne yapılması gerekiyor ali baba bey pcnin özellikleri orda program için gerekli olan lar da sende teknik servisleri sengin
Code
26-04-2008, 16:00   |  #10  
Üye
97 mesaj

otoked 3 boyutlu goruntuler olusturma programıdır bunun ıcın en az 1gb ram ve 256 ekran kartı tavsıye edıorum sorunsuz kullanmak ıstorsan tabi.