Bilgisayarımın oyun performansını nasıl yükseltirm

Sercan Akpınar
11-10-2017, 11:31   |  #1  
Sercan Akpınar avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

PC ÖZELLİKLERİM ;

- ASUS DDR3 2400 MHZ ANAKART 4 SLOT MAX 32 GB RAM ANAKART
- DDR3 1GB 64BİT MSİ EKRAN KARTI
- 230 WATT POWER SUPPLY
- 4+4 = 8GB RAM 1333MHZ
- 500 GB SEAGATE HARDDİSK
- İNTEL CORE İ3 3220 İŞLEMCİ

Arkadaşlar iç parçalardan fazla anlamadığım için konuyu açıyorum. Oyun performansı yükselmesi için  hangilerini değiştirmem gerekiyor. Pes 17 yi bile en düşük grafiklere aldığım halde kasma yaşıyorum. Mesela  PES i yüksek ayarlarda oynamak için hangi parçaları değiştirmem gerekiyor önerdiğiniz marka parçaları varmıdır bütçem çok fazla değildir fazla uçmadan önerebileceğiniz parçalar nedir , hangi parçalar yetersiz gözüküyor

White-Fox
11-10-2017, 11:58   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Önce ekran kartından başla.İşlemcin çokta kötü değil orta halli.Ramler yeterli.Zaten oyun performansında iki ana etmen vardır ekran kartı ve işlemci.Ancak tabi yeni çıkan oyunların önerilen sistem özellikleri en azından i5 olabiliyor gta 5 gibi (yanlış hatırlıyor olabilirim).Zamanla diğer parçalarını geliştirir yada baştan dizersin lakin şimdilik ufak bir değişiklik yapacaksan ekran kartı olmalı.

Son Düzenleme: White-Fox ~ 11 Ekim 2017 11:59
Sercan Akpınar
11-10-2017, 12:18   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj
Alıntı: White-Fox  
Önce ekran kartından başla.İşlemcin çokta kötü değil orta halli.Ramler yeterli.Zaten oyun performansında iki ana etmen vardır ekran kartı ve işlemci.Ancak tabi yeni çıkan oyunların önerilen sistem özellikleri en azından i5 olabiliyor gta 5 gibi (yanlış hatırlıyor olabilirim).Zamanla diğer parçalarını geliştirir yada baştan dizersin lakin şimdilik ufak bir değişiklik yapacaksan ekran kartı olmalı.

Önerebileceğin ekran kartı varmıdır peki en azından pes gibi oyunları yüksek grafikte oynamak için yeterli olacak, birde 230 wat çok düşük diyorlar doğrumudur kaçlık almak gerekir

White-Fox
11-10-2017, 13:27   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

gtx serisi bilhassa 745 ve üstü ,  2 yada 4 gb tercihen  bir ekran kartı yeterli olur oyunların özellikleri için.Max ayarlarda oynarsın demiyorum ama oynarsın gibi geliyor bana.Şimdi yanlış yönlendirmek istemem güç kaynağı yada uyum konusunda benden daha bilgili arkadaşlar vardır burada o topa ben girmeyeyim.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]