Bilgisayarımın Vista ve XP Bölümü var..

HPQ-User
19-06-2008, 23:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

azxazx sormuş:
Bilgisayarımın Vista ve XP  Bölümü var ben buradan xp bölümünü seçiyorum enter diorum fakat bilgisayar donuyor ne yapmalıyım?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
-

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Banned
20-06-2008, 00:02   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Muhtemelen xp zarar görmüş ve açılmıyor.Çözüm olarak eğer sürücülerden yada programladan kaynaklanan bir sorun varsa yapmanız gereken xp yi seçip entere bastığınız anda f8 tuşuna basarak açılış seçenekleri menüsüne ulaşmanız ve buradan güvenli modu seçerek sisteminizi açmanız, açtıktan sonra açılış programları ve sürücüleri kaldırmanız.Veyahut vistadayken klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçeneğini seçip, korunan sistem dosyalarını gizle seçeneğini devre dışı bırakarak xp nin olduğu diskteki boot dosyasını not defterine açıp oradaki timeout=3 satırını timeout=10 olarak düzenleyerek açılışta yukarıda bahsettiğim şekilde güvenli moda ulaşmaya çalışın. Bunun haricinde çalışan bir xp sistemdeki system32 klasörünün içerisindekiş tüm dosyaları sizin aynı kalasöre kopyalayıp eskileriyle değiştirerek eksik yada hatalı dlll dosyalarınadan kaynaklanan hatalardan kurtulabilirsiniz.Şimdilik bunları tavsiye edebilirim keşke aldığınız hatayı tam açıklasaydınız.