Bilgisayarın kapanması

HPQ-User
31-01-2010, 16:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Acer sormuş:
benim bilgisayarım eskiden iyi çalışıyordu sonra bir kaç aydır bilgisayar donuyor kasılıyor ve en önemlisin de ısınıp birden kapanıyor.sonra ben bilgisayarımı kapandıktan sonra açıyorum ancak boot ekranında takılıyordu.bi 5 dk bekledikten sonra tekrar açıyorum bu sefer oluyordu. Herkese sorunumun ne olduğunu sordum bilgisayarcılarada gittim ancak bilgisayarımın sorununu birtürlü çözemediler fan yada işlemci ile ilgili olabilir dediler ancak.bana yardımcı olursanız çoook teşekkür ederim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
acer aspire 5315 , intel celeron ,windows vista basic, 80 gb hdd,

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 GTB6 (.NET CLR 3.5.30729)

Fatih_ARMAĞAN
31-01-2010, 16:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

sorun kesinlikle ısınma ile ilgili . cihazın sökülüp işlenci fanının hava kanallarının temizlenmesi gerekiyor.

işlemci üzerindeki bakır sogutucununda sökülüp termal macunuda yenilenirse iyi olur.

Kapalı Hesap (158417)
31-01-2010, 19:53   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

kardes fanlar ıslemcıyı sogutmadıgı ıcın ıslemcı dogal olarak ısınıyor ve ıslemını yapamadıgı ıcın pc dogal olarak kapanıyor..buyuk fana ve ıslemcının ustundekı fanın temız olduna dıkkat et format atsanda devame der sorunun ıyıce temızle bırde ıslemcının ustundekı fanla ıslemcının uzerındekı metal kısmının arasına ıslemcıyı sogutan termal macunu  sürebilirsin bılgısayarcılardan al 5 ytl falandır fanla ıslemcının arasına bır parmak sur yeterlı dır: yardımcı olabıldımse ne mutlu