BİLGİSAYARIN KAPANMASI

HPQ-User
09-04-2008, 22:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fatih sormuş:
bilgisayarım kapanırken program sonladır diye soru soruyor?önce sormuyordu nedeni ne olabilir ve nasıl düzelte bilirim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2,33Ghz 1,00 ram bellek 160 gb sata hard disk windows XP 2002işletim sistemi toplama samsung 19'' ekran

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

h@y@let
09-04-2008, 23:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Bilgisayarı kapatırken herhangi bir program çalışmaya devam ediyor bu bazen benimde başıma geliyor ve genelde messenger discoveryde yaşıyorum. Bu uyarının çıkması kötü birşey değil herhangi bir sorun yaratmaz anlıyacağın, ama sen pc yi kapatmadan önce bütün programların kapatıldığından emin ol (kullandığın programlar tabi) bunu görev yöneticisinden görebilirsin daha sonra pc yi kapat.

Kapalı Hesap (34907)
10-04-2008, 09:10   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım XP 'nin hızlı kapatılmasını istiyorsanız.
Başlat/Çalıştır/Aç satırına regedit yaz.
HKEY/LOCAL/MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control anahtarına ulaş.Pencerini sağındaki alanda "WaitToKillServiceTimeout" sağ tıkla ve değiştir
değeri 20000'den 200 yap.

Kapanmayan Uygulamayı Daha Hızlı Kapatmak için
Regedit de HKEY/CURRENT/USERControl PanelDesktop anahtarına ulaşıyoruz. Bu anahtar altındaki HungAppTimeout değerini 500 yapın.

Uyarı!. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. bu sorunların çözülebileceğini garanti etmiyorum. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.Sorumluluk kabul etmiyorum.nokta.virgül,gibi küçük hataları yapmamalısınız.

Hata yaptınız ve bu hatayı gideremediniz eyvah yeniden kayıt defteri düzenleyicisini nasıl onarabilirim diyorsanız İşte cevabı Microsoft Ayarlama merkezi imdadınıza koşuyor.,
Bilgisayarınızın en iyi durumda olması için düzenli bakımada ihtiyacı vardır.Koruma-Temizleme-Ayarlama-Yenilikler ,seçenekleri ile hizmet veriyor...

sorunla karşılaşırsanız ipucu,Yeniden onar,XP cd'nisürücüye yerleştir Başlat/çalıştır/sfc scannow/ yaz enter. tüm sistemini onarsın yalnız unutma tüm değişmiş görselleride orjinal hale getirir,yada Windows u Eski Ayarlarıyla Yeniden Kurun.
Bunun için XP Cd' sürücüye yerleştirin ve Başlat/Çalıştır ‘a şunu yazın. :i386winnt32.exe /unattend . bundan sonra kurulum işlemi başlaycaktır.
Bilgiler paylaştıkca güzeldir.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 10 Nisan 2008 09:12