bilgisayarın performansı çok düşük

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Mustafa@PC
13-08-2009, 23:16   |  #76  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

1. Burdan sürücüyü indirin:
http://www.nvidia.com/object/gef ... ta_186.03_whql.html

2. Masaüstünde bir klasör olşturup, indirdiğiniz sürücü yükleme dosyasının üzerine gelip - sağtık - yönetici olarak çalıştır'a tıklatın. Açılan pencerede Change'tıklayarak masaüstünde klasörü gösterin ve Next'e tıklatın. Masaüstündeki klasöre çıkarttıktan sonra yüklemeye devam etmeyin iptal edebildiğiniz yerde iptal edin.

3. Bilgisayarım - sağtık özellikler - aygıt yöneticisi'ne tıklayarak görüntü bağdaştırıcısı(ekran kartınız)üzerine gelin. Sürücü yazılımını yükle(Yada sürücü yazılımını güncelleştir)'e tıklatın. Gelen pencerede, Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara(2. seçenek)'e tıklatın ve ardından gelen pencerede Gözat'a tıklatarak daha önce yani 2. adımda masaüstünde oluşturduğunuz klasörün içindeki Display klasörünü gösterin. Ardından İleri'ye tıklatın.

Bu adım işe yaramaz ise ekran kartı doğal olarak anakart arızalıdır.(ekran kartı kuzey köprüsüne entegre)

Teknik servise danışın...

Recep Baltaş
13-08-2009, 23:44   |  #77  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: xxxStarxxx  
recep kardeş aynı hatayı verdi ne yapıcam
niye bişey yazmı
Tamam yeni bir yöntem daha deniyoruz. En son indirdiğiniz doysa ve içinden çıkarttıklarınız duruyor değil mi?

Şimdi adım adım gidiyoruz yine: bu yeni bir yöntem :)

Bilgisayar>Sağtık>Özellikler>Aygıt yöneticisi>Görüntübağdaştırıcısı>Standart VGA grafikbağdaştıcısı>Sürücü>Sürücüyü güncelleştir>Bilgisayarımdanseç>Bilgisayarımdaki aygıt sürücü listesinden seç>Disketivar>Gözat>Açılan pencreden daha önce çıkartmış olduğunuz klasöregidin ve buradaki nvsz.inf dosyasını seçin. >Tamam deyin >Kabul ederse listede çıkan sürücüyü yükleyin.

Yüklemezse Standart VGA bağdaştırıcının sürücüsünü sil deyip yukarıdaki yöntemi bir kez daha deneyin.

Link buydu: ftp://ftp.vaio-link.com/pub/VAIO/Updates/EP0000185336.exe WinRAR ile extract etmeyi unutmayın emi :)

xxxStarxxx
14-08-2009, 00:10   |  #78  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
158 mesaj

sanırım oldu nvidia geforcem gt8400 başarıyla yüklendi yazdı çubuklarda kalktı
İnşallah olmuştur biraz kullanıyim çubuk fln çıkmazsa oldu demektir gpu-z ile ekran görüntüsünü koyayım siz bakın olmuşmu diye

ne yazıkki yine olmadı yanlız 2 nizin son dediklerinizi yapmadım 2 sinide deniycem

Son Düzenleme: xxxStarxxx ~ 14 Ağustos 2009 00:38
Recep Baltaş
14-08-2009, 00:34   |  #79  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
sanırım oldu nvidia geforcem gt8400 başarıyla yüklendi yazdı çubuklarda kalktı
İnşallah olmuştur biraz kullanıyim çubuk fln çıkmazsa oldu demektir gpu-z ile ekran görüntüsünü koyayım siz bakın olmuşmu
Ben yatar, sabah baaktım artık :) Umarım olmuştur.

Bu arada çubuklar ne? :D

xxxStarxxx
14-08-2009, 00:39   |  #80  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj

ekranda çubuk çubuk şeyler çıkıyor nedenini bilmiyorum ama ekran kartı driverı yüklü değilse ondandır diye tahmin ediorum driver yükleyince o da geçer diye düşünüyorum

Mustafa@PC
14-08-2009, 00:47   |  #81  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Son önerilenleri deneyin.

Recep Baltaş
14-08-2009, 11:14   |  #82  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
ekranda çubuk çubuk şeyler çıkıyornedenini bilmiyorum ama ekran kartı driverı yüklü değilse ondandır diyetahmin ediorum driver yükleyince o da geçer diye düşünü
Sizin okuma ve okuduğunu anlama yetileriniz konusunda şüphelerim oluşmaya başlıyor. Siz daha forumda ilk başlığı açtığınızda ekran kartınızın bozulduğunu ve defolu olduğunu ve bu çubukların -ki bunlara artifact denir- da bu yüzden çıktığını söylemiştim. Hatta hatta bu konuda nVidia'ya açılan davaların bağlantı adresini vermiş ve nVidia'nın bu davalarını kaybettiğini de belirtmiş, bunun da yeterli olmayacağını düşünüp siznle aynı model Sony dizüstüye sahip olupta aynı sorunu yaşayan kişilerin Sony forumlarında yakındıkları adresin bağlantısını da vermiştim. Neden hala ısrar edip bu çubukların kendi kafanıza göre sürücü ile alakalı olduğunu söylüyorsunuz ki? Biz size bunu açıkladık,anlamadıysanız bir daha sorun bir dhaa açıklayalım. Kendi kafanızdan neden böyle saçmalıklar uyduryorsunuz anlayamıyorum.

Şimdi lütfen en son dediğim yöntemi deneyiniz ve işlem bittikten sonra GPU-Z ile ekran görüntüsü alıp buraya koyunuz.

emre305
14-08-2009, 12:34   |  #83  
Yıllanmış Üye
303 mesaj

bu çubuklar windows başlatılırken windows işaretinin üzerinde mi çıkıyor?

xxxStarxxx
14-08-2009, 12:35   |  #84  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Sizin okuma ve okuduğunu anlama yetileriniz konusunda şüphelerim oluşmaya başlıyor. Siz daha forumda ilk başlığı açtığınızda ekran kartınızın bozulduğunu ve defolu olduğunu ve bu çubukların -ki bunlara artifact denir- da bu yüzden çıktığını söylemiştim. Hatta hatta bu konuda nVidia'ya açılan davaların bağlantı adresini vermiş ve nVidia'nın bu davalarını kaybettiğini de belirtmiş, bunun da yeterli olmayacağını düşünüp siznle aynı model Sony dizüstüye sahip olupta aynı sorunu yaşayan kişilerin Sony forumlarında yakındıkları adresin bağlantısını da vermiştim. Neden hala ısrar edip bu çubukların kendi kafanıza göre sürücü ile alakalı olduğunu söylüyorsunuz ki? Biz size bunu açıkladık,anlamadıysanız bir daha sorun bir dhaa açıklayalım. Kendi kafanızdan neden böyle saçmalıklar uyduryorsunuz anlayamıyorum.

Şimdi lütfen en son dediğim yöntemi deneyiniz ve işlem bittikten sonra GPU-Z ile ekran görüntüsü alıp buraya koyunuz.

ya yeter be ne biçim moderatörsün sen yardım ediyosun diye öle şeyler söyleyip bağırma hakkına sahip değilsin
Alıntı: MurDuCk  

Agresifsiniz Hemde Çok :)

Cevapveriyor olmanız yardımcı oluyor olmanız milleti banlama yetkisi yadaazarlama yetkisi vermez yöneticiler yıkıcı degil yapıcı olmalı.mütevazi olmalı kızan sinirlenen öfkesiyle hareket eden en son kişiolmalı ama ne YAZIKKİ :) !
bu arkadaşa tamamiyle katılıyorum ne biçim modsun sen yardım etmiyosan da etme yeter artık sesimi çıkarmadım fazla oluyon

xxxStarxxx
14-08-2009, 12:37   |  #85  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj
Alıntı: emre305  
bu çubuklar windows başlatılırken windows işaretinin üzerinde mi çıkıyor?
her zaman çıkıyor bilgisayarı başlattığım ilk andan itibaren

emre305
14-08-2009, 12:55   |  #86  
Yıllanmış Üye
303 mesaj
ya yeter be ne biçim moderatörsün sen yardım ediyosun diye öle şeyler söyleyip bağırma hakkına sahip değ

çok yanlış yoldasınız size yardım ediyorlar ama denilenlere uymuyorsunuz modu sinirlendiren sizsiniz ve sinirlenmeye de hakkı var 9 sayfadır istenileni yapmıyorsunuz

xxxStarxxx
14-08-2009, 13:00   |  #87  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj

çok yanlış yoldasınız size yardım ediyorlar ama denilenlere uymuyorsunuz modu sinirlendiren sizsiniz ve sinirlenmeye de hakkı var 9 sayfadır istenileni yapmı
benim neyi yapmadığımı söyleyebilirmisiniz

emre305
14-08-2009, 13:02   |  #88  
Yıllanmış Üye
303 mesaj
işte bunu

xxxStarxxx
14-08-2009, 13:12   |  #89  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj
işte
laptop açılmıyor diye söylediğimi önceki sayfalardan baksanız neden yapamadığımı anlarsınız önceki sayfaları okumadan bir daha lütfen yorum yapmaya çalışmayınız

xxxStarxxx
14-08-2009, 13:13   |  #90  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj

neyse bu böyle olmayacak ben en iyiysi bir daha windows 7 yükliyim belki olur

OSMAN BAĞÇEVAN
14-08-2009, 13:20   |  #91  
Denetmen
6,606 mesaj

meyve veren ağaç taşlanır
 "Toplumda bir konum edinmiş, bilgili, becerikli ve başarılı kişiler kıskanılır, eleştiri ve saldırılara maruz kalır" anlamında bir söz. ''

xxxStarxxx
14-08-2009, 13:30   |  #92  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj
Alıntı: osman_2626  
meyve veren ağaç taşlanır
 "Toplumda bir konum edinmiş, bilgili, becerikli ve başarılı kişiler kıskanılır, eleştiri ve saldırılara maruz kalır" anlamında bir söz. ''
ben neden recep arkdaşı ve diğer mod yöneticileri kıskanıyim onların bilgisayar bilgisiyle benim bilgim arasında dağlar kadar fark var ( çok büyük anlamında ) benim kızgınlığım sadece aşırı şekilde asabi chip forumada yakışmıyor

xxxStarxxx
14-08-2009, 13:33   |  #93  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
1. Burdan sürücüyü indirin:
http://www.nvidia.com/object/gef ... ta_186.03_whql.html

2. Masaüstünde bir klasör olşturup, indirdiğiniz sürücü yükleme dosyasının üzerine gelip - sağtık - yönetici olarak çalıştır'a tıklatın. Açılan pencerede Change'tıklayarak masaüstünde klasörü gösterin ve Next'e tıklatın. Masaüstündeki klasöre çıkarttıktan sonra yüklemeye devam etmeyin iptal edebildiğiniz yerde iptal edin.

3. Bilgisayarım - sağtık özellikler - aygıt yöneticisi'ne tıklayarak görüntü bağdaştırıcısı(ekran kartınız)üzerine gelin. Sürücü yazılımını yükle(Yada sürücü yazılımını güncelleştir)'e tıklatın. Gelen pencerede, Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara(2. seçenek)'e tıklatın ve ardından gelen pencerede Gözat'a tıklatarak daha önce yani 2. adımda masaüstünde oluşturduğunuz klasörün içindeki Display klasörünü gösterin. Ardından İleri'ye tıklatın.

Bu adım işe yaramaz ise ekran kartı doğal olarak anakart arızalıdır.(ekran kartı kuzey köprüsüne entegre)

Teknik servise danışın...
dediklerinin hepsini yaptım nvidia geforce gt8400 zaten yüklü diyor sanırım driver yüklendi doğrumu acaba ?

emre305
14-08-2009, 16:02   |  #94  
Yıllanmış Üye
303 mesaj
laptop açılmıyor diye söylediğimi önceki sayfalardan baksanız neden yapamadığımı anlarsınız önceki sayfaları okumadan bir daha lütfen yorum yapmaya çalışmayını
laptopu açmadan driverları nasıl yüklüyorsunuz acaba?

Son Düzenleme: emre305 ~ 14 Ağustos 2009 16:02
Recep Baltaş
14-08-2009, 16:09   |  #95  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Ben hala GPU-Z ekran görüntüsü bekliyorum. Umudum var ama. 50. sayfada gelir herhalde....

xxxStarxxx
14-08-2009, 17:44   |  #96  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj
Ben hala GPU-Z ekran görüntüsü bekliyorum. Umudum var ama. 50. sayfada gelir herhalde....
1.anlatamadım galiba laptop windows başlatılıyor yazısında tıkanıyor
2.ben artık dayanamadım biraz önce teknik servise götürdüm olunca telefonla arıycaklar
3.yardımlarınız için sağolun siz ve herkese teşekkürler
4.bence bu asabiliğiniz chip foruma yakışmıyor

Recep Baltaş
14-08-2009, 17:50   |  #97  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
1.anlatamadım galiba laptop windows başlatılıyor yazısında tıkanıyor
2.ben artık dayanamadım biraz önce teknik servise götürdüm olunca telefonla arıycaklar
3.yardımlarınız için sağolun siz ve herkese teşekkürler
4.bence bu asabiliğiniz chip foruma yakışmı
Ürünü SONY teknik servisine mi verdiniz? Eğer başka bir sıradan bilgisayarcıya verdiyseniz yandınız. Pire için yorgan yakabilir onlar.

Mustafa@PC
14-08-2009, 20:49   |  #98  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Sürücü yükleniyse Windows deneyim dizininde ekran kartınızın puanın en az 3.0 civarı olması lazım.

Keşke deneyim dizinini çalıştırsaydınız...

melen
14-08-2009, 20:52   |  #99  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

1 diyomuş mustafa abi...

Recep Baltaş
14-08-2009, 21:07   |  #100  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Dizüstü bilgisayarınız tamirden gelince lütfen yeni bir konu açıp bizi haberdar edin. Bu konunun adresini de bir yere not edin. Dava 10 celse de takipsizlik nedeni ile kapanmıştır. (Hakim kalemini kırar....)