Bilgisayarınızı Kullanıyorlar...

Kapalı Hesap (153334)
27-06-2014, 23:25   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Beyler bu konuyu açmak istemezdim fakat bunu yapmak zorundayım..Araştırmalarım devam ediyor.Siz bu meseleyi ancak 5 10 yıl sonra öğreneceginize eminim çünkü şuan aklınızın ucundan bile geçmez.

Size bunu aktarıyorum.%90 nınız bana gülecek hatta burda beni kötülemeye çalışıcak.Fakat edindigim deneyimler hep bu yönde oldu.

Bugune kadar birçok antivürüs güvenlik duvarı fasa fiso yükledim.Bişeyin farkına vardım.Sizden habersiz internetinizi kullanıyor bunun adınada online koruma (cloud) yani bulut taraması diyor.Sözde anti vürüs firmasının serveri sizin pc nizi koruyor.

İşte zurnanın düt dedigi yere geldik.Sıkı durun işte bunu açıklıyorum.İnanıp inanmanız size kalmış.

Antivürüs yazılım firmaları sizin pc nizi uzaktan kendi menfaatleri hesaplamalar veya diğer işlemler için kullanıyorlar.Şu bit coin veya şu pc nizi kullanıp para kazandıgınız programların yaptıkları gibi.

Pc ye ne zaman antivürüs programı yüklesem haddinden fazla kasıyor haddinden fazla ısınıyor haddinden fazla internette takılmalar oluyor.Pc yi 100 kez taratıyorum fakat yinede bukadar çok ısındıgını hatırlamıyorum.Bazı antivürüsleri test ettim siz boş bırakınca internetinizi kullanıyor hemde köküne kadar.Bazılarıda kullanıyor ama size görünmüyor modemden bakmanız gerek.Windows a bakıyorum bişey kullanmıyor modeme gidiyorum modemin ledi sanki download eder gibi yanıp sönüyor.

Sizinde başınıza bunlardan biri geldiyse paylaşın artık antivürüs kullanmıcam.En son kaspersky pure yükledim bin pişman oldum.Pc yi 4 kat agırlaştırdı.Hdd sürekli çalışıyor 4 kez tarattım yine pc agır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 27 Haziran 2014 23:32
Kapalı Hesap (153334)
27-06-2014, 23:28   |  #2  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Ha not düşeyim herşeyim orjinaldir.Windows 8.1 de dahil.oyunlarım bile orjinaldir korsan crakli bişeyim yok.Haftada bir yada 3 haftada 1 pc yi imajlarım formatlarım.

En çok ne garibime gidiyor biliyormusunuz bunu kullanıyor size görünmüyor bile.Ayrıca kaspersky yeni bir özelligini daha keşfettim vürüs girince bütün sistemi kitliyor hiçbir windows uygulaması çalışmıyor kısayol bile çalışmıyor bunuda gözlerimle gördüm.

Yani sisteminizi %100 kontrol ediyor.

Bunuda söyleyeyim.Siz antivürüsü kurdunuz o bilgisayara yerleşti sıkıldınız kaldırdınız.Kaldırdıgınız an windows un tüm duvarlarını savunmasız bırakıyor yani antivürüsü yüklemeden önce windows kendi kendini koruyucak düzeydeydi.Siz antivürüsü kurdunuz düzeyi daha da arttı kaldırdıgınızda ise tamamen savunmasız kalıyor kısacası açık olmayan windows tarafından kapatılan kapılarıda açarak gidiyorki size daha çabuk saldırsınlar yine yükleyin diye.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 27 Haziran 2014 23:43
Kapalı Hesap (153334)
27-06-2014, 23:52   |  #3  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Yani güvenlik yazılımı kaldırıldıktan sonra windows u 2 kat daha fazla savunmasız bırakarak kendini kaldırıyor.Şekil bu.

Aşagıdaki tablo windows un güvenliginin çizelgesidir.Windows 8.1 zaten güvenlidir.Güvenlik yazılımı kurunca daha güvenli oluyor fakat yazılımı kaldırdıgınızda windows 2 kat daha savunmasız kalıyor test edilmiştir.

O yüzden ya kurun kalsın yada hiç kurmayın yada benim gibi sürekli imajı geri getirmeniz yararınıza olacaktır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 27 Haziran 2014 23:55
Kapalı Hesap (153334)
27-06-2014, 23:58   |  #4  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

İkinci bombam geldi.Tarayıcılar....

Tarayıcılarda özellikle krom pc de hdd ve interneti çok kullanıyor.Hdd sürekli çalışıyor.Google lın ana sayfasında ne aktivite olabilirki.Ama işlemci kullanıyor.Hdd kullanıyor buda yetmiyor internet kullanıyor Sakın google siz free server olarak kullanmasın :)

Yutube deki videoların işlenmesi için google sunucularının yükünü size bindirse milyonlarca kullanıya dağıtsa kimin ruhu duyar.Tabiki benim :)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 27 Haziran 2014 23:59
oasman
28-06-2014, 12:11   |  #5  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Anti virüs programları, virüsleri genelde isimlerinden tanırler. Yeni çıkan virüslerin tanımlarını alabilmek için sürekli güncellenirler. Güncelleme ayarlarından, hangi sıklıkla güncelleneceğini belirleyebilirsin. Bu, hafatada bir de olabilir, her saat başınada olabilir. Yine, tanımlanamada bulaşan virüsleri tesbit edebilmek için, bilgisayar, belirli aralıklar ile taranır. Bunu da ayarlayabilirsin ve bu işlemde yine saat başına da olabilir, haftada bir de olabilir. Tarama türü de ikiye ayrılır. Hızlı tarama, sadece en çok virüs bulaşan klasörleri tarar. Tam taram, diskin tamamını tarar. Bunların hepsini kendi ayarlayabilirisin. İnternet sayfsları belili aralıklarla kendini yaniler. Bunu ayarlayamazsın.

Anti virüs programların ayarları arasında güvenlik dereceleri var. Ayar yüksek seviye olarak ayarlanmışsa, bilgisayr kasar ve her istediğin siteyede giriş izni verme. Mesela, alkollü içecek markası veya reklamı bulunan bir site engellenebilir. Düşük seviyede korum ise biraz sakıncalı. Orta seviyeye al.

oasman
28-06-2014, 12:15   |  #6  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Eklemeyi unutmuşum.

Bir bilgisayrda iki güvenlik programı aynı anda kuru olursa, bir virüs bulunduğunda, bu virüsün hangi karantinaya alınacağı konusunda çakışma olur ve bilgisayar kilitlenir. Bu nedenle, kurulum esnasında, antivirüs yazılımı, diğer (Windows) güvenlik duvarını devre dışı bırakır. Anti virüs programını kaldırdığında, windows'un kendi güvenlik duvarını el ile başlatmalısın (ayrlamalısın)

feanorking
28-06-2014, 18:45   |  #7  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

Detroid bilim kurgu filmleri hep bunlar bak başka açıklaması yok :D

Neyse ya ben zaten hayatta kullanmam anti virüs boşa para tuzağı crack ile kullananlar da kendi hallerine yansın şirkete güvenlikçi olarak sabıkalı bir hırsız almak gibi saçma.
Yükle usb belleğe malwarebytes 10 günde bir pc tam tarama yaptır oldu bitti gitti.
Tabi birde öyle sitelerde çıkan " evliyim ama azgınım " " yanıyorum pompala " tarzında ki bennerlara tıklarsanız zaten pc kullanmayın atari alın kaset alın mario oynayın.