bilgisayarla kafayımı çizdiniz okuyun o zaman

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
safri
14-12-2004, 10:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Sizde bir GEEK olabilirsiniz eğer...
• Eğer karınız sizi akşam yemeğine davet etmek için telefon açmak yerine e-mail gönderiyorsa(imkanım olsa bilgisayarımın başından kalkmam evden çıkmam gözlerim radyasyondan sararsadaGülümseme• Eğer hediye olarak DVD WRITER istiyorsanız( teşke termaltake kasa hediye eden arkadaş çevrem olsa)

Eğer bütün “Star Wars” serisinin isimlerini ezbere biliyorsanız(ben düüzlüüklerin efendisi ve harry potter da sayabilirim daha bilmem kaç tane mesela blade de stephen dorff un oynadığı karakter dick'n frost tu kültür işteCool)
• Eğer bildiğiniz bütün fıkralar e-mail yoluyla gelenler ise

• Eğer kol saatiniz bir CELERON 2.0 GHz den daha hızlı bir işlemciye sahipse

• Eğer oğlunuzun tahta arabasını veya uçurtmasının tasarımını yapmak için bir CAD programı kullanıyorsanız

• Eğer sizin için ideal bir akşam keyfi, yeni çıkan bir bilim kurgu filmini hızlı sararak teknik hatalarını bulmak ise

• Eğer beş dakika süren bir performans testinin sonuçlarını incelemek için yarım saat harcıyorsanız;(ben anlamak için 30 dakika sindirmek için bir 30 dakika daha hazmetmek için de 15 dakika harcıyorum tabi bu faaliyetlerin sonunda ortaya nasıl bir üürün çıkıyor tahmin edersiniz

Eğer bilgisayarınızın kasasının yan kapağının nerede olduğunu bilmiyorsanız(valla benimkindede yanda bir kapak var ama sadece upgrade yapıcağım zaman onuda bilgisayar hastanesindeki arkadaşlarıma açtırıyorum bilgisayarım beni yadırgıyorda)

• Eğer suyu karıştırdığınızda ne yönde girdap yapacağını biliyorsanız(ben önce sağa doğru yapıyorum sonra ters tarafa karıştırıp bir anda suyun hızı yavaşlıyormu diye bakıyorum hiç beceremedim ama)

• Eğer herhangi bir orjinal “Star Wars” ürününüz var ise

• Eğer sadece içinde ne olduğunu görmek için televizyonunuzun arkasını açtıysanız

• Eğer şu anda kendi nükleer reaktörünüzün parçalarını topluyorsanız(valla bana 400 watt kasa şimdilik yetiyor 480 watt power suply indirirsem tamam olucak işte benim reaktör)

• Eğer birden fazla beyaz kısa t-shirt’ünüz varsa

• Eğer topladığınız broşürleri taşımak için fuarlara bavulla gidiyorsanız( ben ankaradayım fuarlar istanbulda bavulum yok ama dergim çok)

[pembe]• Eğer bilgisayarların sadece oyun oynamaya yaradığını düşünüyor fakat bunu yüksek sesle ifade edemiyorsanız[/pembe](bilgisayarlar oyun içindir ınternetse patch indirmek için yüksek sesle bağırıyorum işte

• Eğer uzaylıların aramızda yaşadığına inanıyorsanız( hepimiz uzaylı değilmiyiz zaten)

Eğer Compex veya Cebit fuarlarındaki stand görevlileri sorduğunuz sorulara cevap veremiyorsa( benim parça sorduğum bir çok yer zaten bön bön bakıyor cebitdekiler neki; yani bir örnek ,bilgisayarı topladığım zaman söyle bir soru sormuştum adını vermiyeceğim bir bilgisayar toptancısının elemanına;Abi ben lga 775 soketli dual ddr 2 ram ve pci express slotlu bir mother board istiyorum eğer wifi destekli varsa wireless bir adsl modemde alıcam tahmin edin; adam ne dedi ben sizi başka bir arkadaşa yönlendiriyimKahkaha

• Eğer hala bir slayt makinası sahibi iseniz ve nasıl çalıştığını biliyorsanız( biliyorum da o parayı slayt makinesine vericeğime:))))

• Eğer bir CD’nin müzik veya ekonomi ile alakalı olabileceği hiç aklınıza gelmiyorsa( cd dediğin şeyin içinde doom 3 olmalı half life 2 olmalı diablo 2 yazmalı painkiller demeli nfsu2 oynamalı yoksa o cd bizden olmamalı)

• Eğer bir çok tornavida takımınız varsa( varda kasayı sırtlayıp bilgisayarı keşfe çıkarmak tamirciye doğru daha zevkli hem caka satıyorsun hemde cpu oksijen alıyor iyi oluyor)

• Eğer ekran koruyucularınızı arabanızın lastiklerinden daha az değiştiriyorsanız( arabaya vericeğim parayı neyse boşverin anladınız işte)
• Eğer çocuğunuzdan daha çok oyuncağınız varsa

• Eğer çocuklarınızın isimlerini karıştırıyorsanız( çocuğum yok bilgisayarım ve eşimle mutluyum imkan olsa çocuk yapmak yerine eşimle beraber ikinci bir bilgisayar alıp multiplayer oyun oynarım anlayın yani)

Eğer aletleri sistemli bir şekilde parçalamak gibi bir hobiniz varsa
(küçükken evimizdeki tek sağlam yapı evin duvarlarıydı)•

Eğer I.Q. numaranız kilonuzdan fazlaysa(102 kiloyum hesab edin artıkKahkaha)

Eğer 7 adet bilgisayar sifresini hatırladığınız halde, evlilik yıldönümünüzü hatırlayamıyorsanız(evliyim ve 14 şifreyi ezbere biliyorum)

Eğer Discovery Channel’ın bütün yayın akışını biliyorsanız ve çoğu belgeseli önceden seyretmiş iseniz[/sari](ben ayrıca national geographic'inde biliyorum...

• Eğer bu hafta üç kere arabanızı nereye park ettiğinizi unuttuysanız ve arabanız bir WV Beatle ise(Bu sefer söyleyeceğim; ona vericeğim paraya, plazma monitorleri evde tablo niyetine kullanırım düşünsenize bir harika olurdu millet tablo asıyor sen plazmaya resim veriyorsun yaa)Kahkaha

• Eğer kol saatiniz telefonunuzdan daha çok düğmeye sahipse

• Eğer sanal arkadaşlarınızın sayısı gerçek arkadaşlarınızın sayısından daha fazla ise

• Eğer dizüstü bilgisayarınızın değeri, arabanızın değerinden fazla ise[/yesil]

• Eğer masaüstünüzde elliden fazla ikon varsa( sadece chipin verdiği cdlerden çıkan shareware ikonları 50 tane be)Kahkaha

• Eğer bilgisayarınızda aynı anda 10 uygulama birden çalışıyorsa( rami fazla aldım 512 ddr 2 15 tane falan açıyorum gerçi sonra ctrl alt del oluyor ama olur o kadar değilmiGülümseme[/kirmizi]

Valla arkadaşlar ben bunları geekin sitesinden sizinle paylaşmak için çektim hepimiz galiba biraz çiziğiz hayır hayır gerçekten kafayı yemişiz kolay gelsin.Beni ifade edenleri renkli yaptım.Sizi ifade edenleride siz yazın umarım biraz tebessüm edebilmişsinizdir.Kolay gelsin...

Son Düzenleme: safri ~ 14 Aralık 2004 12:06
Gökhan Varişler
14-12-2004, 14:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

enteresan ama ben bunların yarısını bile yapmıyorum demekki bilgisayarla kafayı yemedim

gunaysay
14-12-2004, 15:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
716 mesaj

biz neymişiz yaw...

Swat_Man
14-12-2004, 17:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

:)))) vallaha yaa

Recep Baltaş
14-12-2004, 19:40   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Vallaha malesef ben YEMİŞİM ARLADAŞLAR.
Zaten okulda bilgisayr manyağı diyoloar.Kütüphanedekiler her akşam beni görmekten bıktı artık.(kütüphanede internet varda)evdekiler PC ile bir konu açılınca sus ne olur diyolar.Çevremdeki herkesin PC sini ben tamir ediyorum........................

karamurat
15-12-2004, 03:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
408 mesaj

yok ben bu tanımlara uymuyom

safri
15-12-2004, 11:01   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
278 mesaj

Hepsine uymamızı beklemiyorum zaten bende renklerdirdiklerime uyuyorum bu arada farkındamısınız bu tip forumlarda olmasa mesela ben çalışmasam şu an öğrenci falan olsam insanlarla nasıl iletişim kurucaz bir düşünsenize valla sanallaştık bakalım ne olucak halimiz...

gunaysay
15-12-2004, 12:54   |  #8  
Yıllanmış Üye
716 mesaj

işimiz gücümüz yok bu forumlarla uğraşıyoruz,millete cevap yazıyoruz, demek ki biz pc manyağıyız...

ReaL_isT
15-12-2004, 13:02   |  #9  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

Saçmalık hepsi yaa..

Gökhan Varişler
15-12-2004, 14:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

aslında hiç de saçmalık değil gayet güzel

safri
15-12-2004, 14:52   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
278 mesaj
alıntı:
Gönderen : ReaL_isT

Saçmalık hepsi yaa..

zaten biraz tebessüm edebilmek için yazmıştım şu anda bile buna yanıt verirken bir bilgisayar hastası olduğunu kanıtlıyorsun.Birde bu yönden düşün...

ReaL_isT
15-12-2004, 17:42   |  #12  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

Buna yanıt vermem ile, bilgisayar hastası olmam arasındaki ilişkiyi nasıl kurdunuz anlamadım doğrusu.

Banned
16-12-2004, 09:15   |  #13  
Banlandı
1,157 mesaj

Gerçekten güzelmiş ama...Ben böyle değilim ...

theironman
16-12-2004, 12:22   |  #14  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bu kadar kafayı henüz yemedim :) ama okurken eğlendim ki safri dostum senin amacında biraz tebessüm içinmiş, bunu başardığını söyleyebilirim :)Ah hepsi bir gerçek olsa!

Recep Baltaş
16-12-2004, 17:07   |  #15  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

arkadaş bana okulda sabit bellek diyor gerisini siz düşünün.

theironman
16-12-2004, 17:48   |  #16  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

kaç mb? :)

Gökhan Varişler
17-12-2004, 13:28   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Güzel espiri

ReaL_isT
18-12-2004, 00:29   |  #18  
Yıllanmış Üye
457 mesaj
alıntı:
Gönderen : elvis32

kaç mb? :)

işte şimdi tebessüm ettim Gülümseme

Recep Baltaş
18-12-2004, 14:40   |  #19  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

valla raştırmaya göre insan beyni 120 GB falan kapasiteye sahipmiş.
Acaba hangi arabirimi kullanıyo.SATA mı PATA mı?:)))

Gökhan Varişler
18-12-2004, 17:02   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

aslında 120 gb kullanabildiğimiz kısmı kullanamadıklarımızıda katarsak baya yüksek olur :)

safri
18-12-2004, 17:17   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
278 mesaj
alıntı:
Gönderen : chip_recep

valla raştırmaya göre insan beyni 120 GB falan kapasiteye sahipmiş.
Acaba hangi arabirimi kullanıyo.SATA mı PATA mı?:)))

aslına bakarsan recep bendeki galiba pata 5 tane numara aklımda tutabiliyorum yani anlıycağın benimde sonum pata disklerinkiyle aynı,gerçi o 5 rakamı birbiriyle makina kullanmadan çarpabiliyorum ama neyseKahkahabu arada senin okul bitmiyormu abi yavGülümseme ben enver duranın yerinde olsaydım okulu ve bölümünü bütün chipperlara güüzelce tanıttığın için sana derslerinde yardımcı olurdum varum da nicht? yavol yavol :)))

Lithium
23-12-2004, 23:43   |  #22  
Taze Üye
5 mesaj

Gözde sarılığa yol açıyomu bu velet yaw? alla alla hmmm bendekinin sebebi bu olabilirmi acaba? sarılık fln da değilim halbuki? ilginc.. aman arkadaslar kaptırmayalım ;)

theironman
24-12-2004, 12:45   |  #23  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

yok daha neler

ugurbostanci
25-12-2004, 12:02   |  #24  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Araştırmalarınız ve hoş sohbetiniz için teşekkür ederim...

Devamını hep birlikte bekliyoruz.

Haydi kolay gelsin...

safri
25-12-2004, 17:15   |  #25  
OP Yıllanmış Üye
278 mesaj

Herkese teşekkür unutmayalım burda sadece anakartıma su kaçtı Gülümsemeses kartımdan görüntü alamıyorumKahkaha aldığım sim kartı anakarta oturtamıyorumCool vay yandı gülüm keten helva yok yanmadı thermaltake kasanın çakmak girişi[:I] gibi asıl konuların yanısıra! bu tip hafif konularada ihtiyacımız var bilgisayarımız ve biz başka kimimiz varki...

Son Düzenleme: safri ~ 26 Aralık 2004 15:25