Bilim adamları kara deliği yeniden keşfediyor

CHIP Online
08-01-2010, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yavaş yavaş dev kara delik tarafından yutuluyoruz! Ama korkmayın, durum sandığınız kadar vahim değil

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bili ... sfediyor_17510.html

Resimlerle: Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soru

Uçsuz bucaksız evren pek çok farklı sebepten dolayı insanoğlunun ilgisini çekmeye devam ediyor. Son bilgiler ışığında bilim adamları evrendeki tehlikeleri incelemeye ağırlık verdiler. Sizlere daha önce, bu tip araştırmalar sonucunda ortaya çıkan evrenin sonunun sanıldığından daha yakın olduğu ve yamyam galaksi gibi haberleri aktarmıştık. Neyse ki bu kez bilim adamlarından iyi bir haber geldi. Kara delik tehlikesi meğer korkulduğu kadar büyük bir problem değilmiş...

Samanyolu Galaksisi'nin ortasında dev bir kara delik olduğu biliniyor. Fakat şimdiye kadar bu kara deliğin tüm galaksiyi büyük bir hızla içine çektiğine inanılıyordu. Son araştırmalar kara deliğin çevresindeki çok sayıdaki genç yıldızın galaksiye verilen zararı yavaşlattığını ortaya koydu. NASA gerçekleştirdiği yeni araştırma kara deliğin daha önceden sanıldığından 100 kat daha yavaş faaliyet gösterdiğini ve dolayısıyla içerisinde Dünya'mızın da bulunduğu Samanyolu Galaksisi sakinleri için korkulduğu kadar büyük bir tehdit oluşturmadığı açıklandı.


Tüm konu: Bilim adamları kara deliği yeniden keşfediyor

Resimlerle: Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soru

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bilim adamları bu kez de yanılmış olabilirler mi?

Kırık Çocuk
08-01-2010, 21:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
473 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

Yok yok yanılmamışlardır canım. Ama beni bağlamaz zaten benden sonra gelenler düşünsün. Yani üstümüze bi meteor düşmedikçe pek bi tehlike gelmeyecek sanki ben gidene kadar fezadan.