Bilinmeyen Aygıt Sorunu Unknown Device !

HPQ-User
18-05-2008, 13:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

XDallasPageX sormuş:
Aklıma Gelenleri Yazıcam Sizin Sorularınıza Göre Açık Açık Cevaplar  Vereceğim.
Şimdi Sorunum Şöyle Başladı...
PC Yükseltmeye Götürdüm Pc yi Aldığım Yere işte...
Sistem Evime Geldi Ön Panel 2  USB Anakart a Takılı DeğiLdi Geldiğinde... Heralde Çıkmıştır Dedim Ve Anakart a Taktım... Ne Olduysa Ondan SOnra Oldu . Ön usbler Takılı DeğiLkeN Çalışan 2 Tane Snopy Usb Joystickim Çalışmaz Oldu Bilinmeyen Aygıt Olarak Görünmeye Başladılar...
Format Attım Defalarca  ... Ön Usbleri Söküp Attım Gene Olmadı ...
Biosu Default a Çektim... Bios Pilini Çıkarıp Taktım  Yok Yok ... Usb Sport On zaten ...
NE YAPMALIYIM ARKADAŞLAR NOLUR YARDIM !!!

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemcim = DuaL Core E2140 1.60@2.12
Ram = 1gb 667 mhz kingston
Ekran Kartı = Saphire Ati Radeon x1550 512mb 128bit
Anakart = Socket 775 662MX [Foxconn]

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Gurcell
18-05-2008, 13:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
311 mesaj

Dostum sanirim senin sorunun ilk USBleri taktiginda yanlis yapmandan kaynaklaniyordur. Cunku bazi USB girisleri slot gibi olmasina ragmen bazilari teltel ayri olanlarida var. Sen USBleri yanlis taksan bile USB calisabilir.
Herneyse anakartin bundan etkilenmisdir ve dolayisiyla bir cok uygulamada sorun yasamaktasin. USB girislerin hepsini sokup sonradan tam klavuzundaki gibi tak. Daha sonra anakartinin biosunu yeniden yukle (bu biraz sacma gelebilir ama denemelisin). Sonra yeni isletim sistemini tekrardan kur. Eger hala sorunlarin devam ediyorsa saticiya anakartini iade et.

DallasPage
19-05-2008, 12:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
262 mesaj

Bilen YOkmu Arkadaşlar  Çözelim Şu Saçmalığı Denemediğim Şey Kalmadı...