Bill Gates'ten Google'a üstü kapalı eleştiri

CHIP Online
30-01-2010, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Emekli patron tarafını seçti: Bill Gates'in bu açıklaması Google'ın hiç hoşuna gitmeyecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bill ... elestiri_17918.html

Resimlerle: Çinlilerden Google'a manevi destek!

Bildiğiniz gibi arama motoru devi Google ve Çin arasında son zamanların en büyük soğuk savaşı yaşanıyor. Çin kaynaklı olduğu iddia edilen bazı olayların Google'ı fena halde kızdırmasının üzerine, Google olayı araştırmak için alternatif yollara da başvurmaktan çekinmemişti. Bu olayların ardından Google Çin ile iş birliğini azaltma yoluna gitmişti. Oldukça ilginç detaylara sahip olan bu konu kısa sürede Google ve Çin arasında sınırlı kalmaktan çıktı ve Microsoft da kendi yorumunu yaptı. Şimdi ise yorum yapma sırası Microsoft'un mimarı ve eski patronu Bill Gates'e geldi...

Bill Gates katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen soru üzerine şu sözleri söyledi: "Karar vermek zorundasınız: faaliyet gösterdiğiniz ülkelerin yasalarına uyacak mısınız yoksa uymayacak mısınız? Eğer uymayacaksanız bu sizin artık orada iş yapmamamıza yol açabilir". Çin'in internet sansürü konusundaki faaliyetleri hakkında ise Gates şunları söyledi: "Çin'in internet sansürü konusundaki faaliyetleri oldukça sınırlı ve çevresinden dolaşmak çok da zor değil. Bu yüzden bence orada internetin varlığını sürdürmesine yönelik çalışmalar daha önemli".

Steve Ballmer'ın da benzer görüş bildirmesinin ardından Bill Gates'in de aynı şeyleri söylemesi Çin politikası konusunda Microsoft'un hem fikir olduğunu ortaya koyuyor.


Tüm konu: Bill Gates'ten Google'a üstü kapalı eleştiri

İzleyin: Bill Gates'in son günü

Resimlerle: Çinlilerden Google'a manevi destek!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu tartışmada haklı olan kim?

frozen
31-01-2010, 22:38   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Çin.
Gates'in dediği gibi, etrafından dolaşılabilir. Google'ın sahip olduğu Youtube'un Türkiye'ye karşı aldığı tavır ve takmaz davranışlarını hükümetin basiretsizliği gibi göstermeye o kadar alışmış ki insanlar, Google'ın Türkiye'ye de Çin'e davrandığı gibi davrandığını hiç kimse görmüyor nedense?

Devam edin. Destekleyin fanatizminizle Google'ı.