Bin Ladin operasyonu: Bir şeyler oluyor ama

CHIP Online
03-05-2011, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ne yaptığının farkında bile değildi ama o, Bin Ladin'in öldürülüşünü canlı yayınlayan tek isim oldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bin- ... uyor-ama_26727.html


Resimlerle: İnternetin karanlık yüzü

Sosyal ağlar içerisinde önemli bir yeri bulunan Twitter'da, dün akşam saatleri içerisinde Usame Bin Ladin'in öldüğü ilk kez, hem de canlı olarak aktarıldı. Üstelik bunu yapan kişi, ne olup bittiğinin farkında bile değildi.

Bilişim uzmanı olan Pakistanlı Sohaib Athar, dün akşam saatlerinde ilk olarak oturduğu semtin üzerinde dönüp duran bir helikopterin bulunduğunu, daha sonra da başka helikopterlerin ona eşlik ettiğini tweet etti.

"O koca sinekliğimi almadan buradan git, helikopter :-/" şeklinde bir espri yapan Athar, bu tweet'inden birkaç dakika sonra pencerelerinin sallandığını ve bunun 6 kilometre ötedeki bir başka arkadaşının da duyduğunu belirterek, "umarım ciddi bir sorunla karşı karşıya değiliz" yazdı. Her şey sakinleştikten sonra ise "Görünüşe göre koca sinekliğim işe yaradı!" şeklinde bir tweet daha yazdı. Ama aslında tüm bu kargaşanın Osama Bin Ladin'in ölümüyle sonuçlandığından haberi bile yoktu.

Patlama yaşandıktan birkaç saat sonra, Pakistan haber merkezleri bir helikopterin düştüğünü belirtirken, Athar da "sineklikli" tweet'leri için özür diledi.

Ordu yetkilileri operasyonun sadece 40 dakika sürdüğünü söylese de, Athar yaklaşık 2 saat boyunca helikopter sesleri duyduğunu tweet'ledi...

Tüm konu: Bin Ladin operasyonu: Bir şeyler oluyor ama

Resimlerle: İnternetin karanlık yüzü

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Twitter'ı kullanma sıklığınız nedir?

SAİNT
03-05-2011, 17:51   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

amerika yine kendine yakışır bir şekilde başka bir dalga dümenin içinde acaba bu sefer nerelere el atacak onun planları hazırlıyordur.

Banned
03-05-2011, 18:12   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2008

usa me bin ladin usanın truva atıdır nasılki saddamla işleri bitti kafasını koparttılar usame bundan önceki bush ve şahinler kanadının hatta isreal yakınlarının adamıydı ve obama bush ve isreal ekibinin elini zayıflatmak istiyordu çünkü ladin durdukça usa da obamanın eli zayıflayacaktı, usanın ve israilin islam dünyası için yarattığı terorist tipinden daha çok ekmek yiyecekti abd de birileri....