BİOS ayarlarını değiştirince pc reset atıyor

HPQ-User
08-10-2008, 11:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

helios_ptera sormuş:
Bu konuyu 2. kez gönderiyorum arkadaşlar mutlaka bilen biri vardır umuduyla geçen sefer belki dikkat çekmemiştir ama olay kafama çok takıldı çözelim şunu lütfen
Sorunumu tekrar hatırlatayım

Bilgisayarımda BİOS ayarlarına girdikten sonra ayarı kayıt edip çıkınca makinem sürekli kendiliğinden açılıp kapanıyor sürekli tekrarlayıp duruyor bunu resetleyince veya elektriği kesince eski haline dönüyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Core2 Quad Q6600
Zotac GeForce 9800 GT AMP
Gigabyte EP35C-DS3R
2GB (OEM) RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 08 Ekim 2008 11:54
legatus
08-10-2008, 13:19   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

bios ayarlarını değiştirebilirsen eski durumuna getir.gereğinden fazla yüklendiğin için reset atıyor.bütün ayarlarını otomatiğe al.tabi biosa tekrar girebiliyosan.eğer giremiyosan bios pilini söküp tekrar tak.yine olmazsa anakart tamircisine gidip biosu tekrar yüklettir.ancak bu şekilde düzeltebilirsin bence!

Metal_Milita
08-10-2008, 13:38   |  #3  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

BİOS ta yaptığım şey sadece Boot sıralamasını değiştirmek fazla yükleme derken tam olarak neyi kastettiniz anlayamadım diğer güç ayarlarıyla falan hiç uğraşmadım  üstelik kartın modelide yeni buna rağmen güncelleme ister mi

Son Düzenleme: Metal_Milita ~ 08 Ekim 2008 13:39
legatus
09-10-2008, 00:13   |  #4  
Üye
87 mesaj

fazla yüklenme derken enerji ve overclocktan bahsediyorum.herşeyi enable yap bakalım o zaman ne olacak

benersince
09-10-2008, 00:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

biosunu defult ed yani ayarları arkadaşın dedigi gibi enebele getir

gene düzelmesse sorun biosunda olabilir ve güncellenmesi gerekebilir ama bunu mutlaka bilen bir uzmana yaptırmalısın
çünkü en ufak hatada biosundan olursun

kendine iyibak

Kapalı Hesap (34907)
09-10-2008, 11:23   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım
benersince ilave olarak.

BIOS'ta yanlış değişiklikler yapmanın bilgisayarınızı çalışmaz duruma getirebileceğini unutmayalım.Bu gibi durumlarda BIOS sıfırlama (reset)"Load setup defults" tüm ayarları varsayılan "fabrika ayarlarına" getirebiliyorsunuz, ancak bu ayarlar yalnızca "varsayılan" oluyor, "iyileştirilmiş" değil.,Yönergeleri izleyin

Bilgisayar işletim sistemi yüklenmeye başlamadan önce BIOS ayarlarına girmek için kullanılacak tuşa basmanız için sizi bir iki saniye kadar bekliyor. BIOS'a girmek için genellikle kullanılan yöntem bilgisayar açıldığı anda gerekli tuşa basmak, çünkü iletinin görüntülendiği anbir iki saniye kaçırılırsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Genelde bilgisayarda bu tuş DEL, F1 veya F2 f12 oluyor. Eğer açılış sırasında BIOS ayarlarına giremiyorsanız, Anakartınızın kullanım kılavuzuna bakmanızı ve hatta gerekirse anakart üreticinizle temasa geçmenizi öneririm.

Vista'ya Format,Performans artırma yolları.

BIOS'tan korkmayın, o sizden korksun! CHIP Online tavsiyeleri ile cesur bir BIOS uzmanı olun...

Tuncay_Sukan
09-10-2008, 12:08   |  #7  
Yıllanmış Üye
255 mesaj

Kardeş Bence  Önce  Bios Default  Et  F5  İle   yapabiliyordun Yanlış  Hatırlamıyorsam  Eger  Öylede  Olammsa  Bios  Güncelle Öylede  Olmassa  BİOS Pilin Çıkart  Öylede  Olmassa  Anakartın Üzerinde  CLS  Veya Clear  Yazan  Bi  Jumper  Var  Onunla   Anakartı Resetleyebilirsin  bunlardan  biri  sorum  giderir  galiba