Bios Güncelleme Hakk.

HPQ-User
25-06-2008, 07:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hakan SUBAŞI sormuş:
Sorun bios güncelleme ile ilgili. 8 Martta aldığım anakart orijinal biosu ile geldi. Asusun sitesinden bulduğum biosu indirdiğimde asusupdate programı dosyayı tanımıyor. sürüm yanlış hatası veriyor. M2N-MX modelini indirdiğimde ise hiçbişey yapamıyorum. Asusupdate programı ile update bios dediğimde hiçbir sonuç alamıyorum. belki 100 ncü deneyişim. M2N-MX SE model bios romunu cd ye boot edip çektim bootlu olarak (içinde afudos.exe dosyası ile beraber). komut aynen şöyleydi : afudos /i m2n-mxse.rom dediğimde ise dosyanın bulunamadığını söylüyor dos prompta. (işin kötü tarafı programcıyım ve içinden çıkamadığım bir sorunla karşılaştım :)   ) Bilmemek değil öğrenmemek ayıp amacıyla sorunumu iletiyor iyi çalışmalar diliyorum. İyi Günler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi : Win Xp Sp2
Anakart : Asus M2N-MX SE
İşlemci : Amd +4600 Duo
Ram : 1 GB. Kingstone

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

sah1n
25-06-2008, 09:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Önce bir tane başlangıç disketi oluşturup sistemini dos ortamında başlat bunu 98 cd si ilede yapabilirsin.Daha sonra disket sürücüne afudos ve bios unu kopyala.Disketin içine direk at klasör oluşturup onun içine atma.
Dos ortamına düştükden sonra başlangıç disketini çıkar,diğer disketini tak sonra şu komutu gir.
a:\>afudos /iBİOSADI
Tabi bios updatenin riskini felan biliyorsundur açıklamama gerek yok heralde.