bios güncelleme yapacağm

ChAtLaX ImAm
14-05-2009, 21:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar yardım edermisiniz asus m3a model anakartım var bios versiyonu 1001 ez flash 2 yi kullanarak bios güncelleme yapacağm anakartın sitesine bios güncellemelerini indirmek için girdim bios history i tıkladığımda güncelleyeceğim 1104 modeli için

[ 1104 ]
----------------------
Fix the problem that the CPU fan speed may not be able to decrease under Silent Mode.

yazıyor bunun anlamını söyleyebilirmisiniz?
Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi akşamlar

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 15 Mayıs 2009 21:14
Fatih_ARMAĞAN
14-05-2009, 21:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

işlemci fanının CPU hızında bir çalışma yapılmış.
yani fan sesi biraz daha minimize edilmiş fakat.
bu azalma silent mode dan daha aşağıda olamaz.(yani sessiz mod)

gibi bişey anladım ben :)

saygılar..

ChAtLaX ImAm
14-05-2009, 21:58   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

teşekkür ederim
bende yazıyı görünce işlemci ile ilgili bi sorun oluşma ihtimali var zannedip korktum güncellemeden vazgeçecektim :))) o zaman yarın ilk iş flash belleğimi arkadaşdan alıp biosu güncellemek olacak tekrar teşekkür ederim yardım için

Son Düzenleme: ChAtLaX ImAm ~ 14 Mayıs 2009 22:00
Fatih_ARMAĞAN
14-05-2009, 22:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

flas belleğe ihtiyacınız yokki.

asus update programını indirin. bios uda indirin.

asus update programını bilgisayara kurduktan sonra programı çalıştırın update from file seçeneğini seçip bios dosyasını gösterin ve update edin.

b linkten görsel anlatımı bulabilirsiniz.

ChAtLaX ImAm
15-05-2009, 10:34   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

oda olabilir onu hiç düşünmemiştim

ChAtLaX ImAm
15-05-2009, 17:53   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

arkadaşlar bu kadar fazla soru sormak ayıb olacak ama bi şey daha soracam bu bios güncellemesini indirirken bir yazı daha çıktı sizlere zahmet yardım ederseniz memnun olacam

Please note, BIOS update is only recommended when experiencing technical difficulties with your system, And is not recommended to be performed regularly.

Moreover, due to the nature of BIOS update, there is certain level of dangers involved. BIOS update must be performed with extreme caution . During BIOS update process, your system must be maintained without interference or power loss to prevent unexpected damage.

In case of BIOS update failure, please follow instructions in your User's Manual for guidelines on BIOS recovery via CrashFree BIOS. In the event that BIOS recovery is not recoverable via CrashFree BIOS, please contact your place of purchase for further assistance on BIOS recovery.

burda ne demeye çalışıyor acaba?

Fatih_ARMAĞAN
15-05-2009, 19:30   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

özetlemek gerekirse kısacası bios update etmenin risklerini anlatıyor.
yanlış bios update edilirse i update sırasında elektriki kesintisi vs olursa felan gibi riskleri anlatıyor :)

eğer flash ile yüklersen bunlar önemsiz. sadece doğru bios u indir flash a at bios update e gir dosyayı göster update et.

ama üstte benim gösterdiğim yönergeden yükliceksen.

bilgisayarda herhangi bir açık program olmamasına ve antivirüs programının devre dışı olduğndan emin olursan hiç bir problem çıkmaz.

saygılar..