bios update garantisi

muslumaslan
11-02-2008, 12:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

bir iki gun önce monster notebook bilgisayarımın biosunu degistirdim ve acılmadı bios ekranı biraz once sirket yetkilileri beni aradılar bu islemin garantiye girmediklerini soylediler. size tasiyem bios konusunda bilgisayarı alacagınız bilgisayar sirketlileri ile konusunuz.  Bios icin benden 75 dolar istediler ama tabi bu fiyatı uygun bir duruma getirdik. Siz bu kıonuda dikkat edin diye yazıyorum

mor_enginar
11-02-2008, 12:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
300 mesaj

Teşekkür ederiz.Ben de bi monster kullanıcısıyım.Monster Türkiye Yetkili firmasının resmi internet sitesinde zaten "BOIS update yaparsanız bilgisayarınız acılmayabilir" yazıyorduÜzgün.Yani  1 kez dahi girmis olsaydin farkına varırdın.Neyse artık yapacak bise yok;gecmis olsun...

Son Düzenleme: mor_enginar ~ 11 Şubat 2008 12:20
Papatyasever
11-02-2008, 14:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Bu sadece monsterlere has bir durum değil. Bütün markaların bütün donanım aygıtlarında yapılan update'lerdeki hatalar kullanıcı sorumluluğundadır ve garanti kapsamına girmez. Aslında update dosyalarıyla birlikte gelen metin dosyalarında update işleminin donanım aygıtını kullanılamaz hale getirme riski bulunduğu ve bunun garanti kapsamına girmediğine ilişkin çok net ve kesin açıklamalar var ama ingilizce olduğu için çoğu kullanıcı bundan habersiz.

ninny
20-02-2008, 21:25   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

merhabalar benim asus marka f3sr modeli dizüstüm var ve asus live uptade ekrana geldi taradı bios uptade yapması gerekiyormuş bende daha konuyu bilmediğim için ok dedim ve yeniden başlattım açılmadı tabi ki bilgisayarım.yani benim sorum bu kadar saçma birşey olabilir mi?hem yapmam gerekiyor hem de yapamıyorum çünkü bilgisayar açılmıyor.bunun bir çaresi var mıdır?bios uptade yapamamak bize ne kaybettirir?

swordmaster_65
20-02-2008, 22:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Bilgisayar acılmıyorsa götüreceksin servise pasa pasa onlar yapacaklar ama sen durduk yere bios güncellersen bu garanti kapsamına girmez.
senn durum farklı direk pc acılmıyor götür servisine garanti kapsamında yapmak mecburiiyetindeler.

ninny
20-02-2008, 22:28   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

Teşekkür ederim