Bios Update Sonrası "Verifying DMI Pool Data" Hata

ByDjCnR
10-02-2011, 01:41   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

Merhaba Arkdşlar Daha Önce Buna Benzer Konular Açılmş Ama Benm Derdim Biraz Farklı...

Foxconn Winfast NF4UK8AA Anakartımı Windows Üzerinden Bios Update Yaptım...

Sanırım Update İşlemi Sorunsuzca Gerçkleşti. Fakat Bu Hata Nedir Burda Tam Olarak Anlamş Deilim...

Update Sonrası Logolar Falan Değişti, Update Tarihi Falan Değişti Hatta 2. ve 4. Slota Ram Takınca Tanımıyodu. Şmdi Hiçbi Sorun Yok... Direk 3072MB Ram Die Yazıyor...

Harddiskimi Tanıyor Biosdan Baktım ;) Öncelik Ayarlarını Yptm ;) Format Atmaya Çalştm... Windows XP, Vista, 7... Hatta 64-Bitlik Sürümlerini Denedim :) Norton Ghost'u Denedim. Ama Belli Bi Yere Gelince Hata Veriyo... ( STOP 000X... cart curt die Bişeyler )

Nette Birçok Konuyu İnceledim Fakat Hiçbirinden Sonç Alamamdm...

Belki Dha Parlak Bir Fikri Olan Üsdatlarımız Wardır Die Aramzda Bi Uyandrym Dedim ( :

Umarım Bna Yardmcı Olabilcek Birileri Çıkar, Günlerdir Kafayı Yicem Ya...

HDD Bad Sector Falan Olmştr Diolar Ama ???

Banned
10-02-2011, 01:53   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Anlaşılan o ki biosu başarı ile güncellemişsiniz, sorunlarınızı çözmüşsünüz ancak güncelleme sonra bios yapılandırmasında takılmışsınız. Sorunun kesinlikle herhangib bir donanımdan olduğunu düşünmüyorum, bence bios ayarlarınızdan. Misal bende birkaç defa bios update sonrası hdd ayalarında AHCI modu kapatamdaığım içi formatta sorun yaşamıştım. Bir benzeri sata modu kapatrak ancak format atabilmiştim veya bir benzeri disket sürücüyü kapatmadığım için sorun yaşamıştım. Kısacası bios disk ayarlarınızı değiştirerek denemeler yapın, sorun muhtemelen disk ayarlarından kaynaklanıyordur.

Rashnu
10-02-2011, 06:00   |  #3  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

BIOSUNUzu sıfırlayarak yeniden yapılandırın

ByDjCnR
10-02-2011, 16:04   |  #4  
OP Yeni Üye
49 mesaj

Öncelikle İlginiz İçin Teşkkürler...

Bios'u Defalarca Sıfırladım ve Sonç Alamadm...

"khramn" Size Kesinlkle Katılyrm Bi Disk Ayarı Olmalı Bios'dan ;) Ama Tam Olarak Bunu Bulamadm :(

Tam Olarak Neyi Nerden Kapatmm Lazım ? HDD Yazan Herşyn Ayarıyla Oynym mı :D

ByDjCnR
10-02-2011, 21:45   |  #5  
OP Yeni Üye
49 mesaj

Flood Yapyrm Üzgünüm Ama Şey Söylemm Lazım...

"khramn" Dedğin Gbi Disket Sürücüyü Taktm ve Bios'dan APIC Mode'u Kapattm ve İnanrmsn Sorun Çözüldü...

Artk Format Atılabilr Konuma Geldi Fakat Aşırı Yavaş :S XP Kurulumda Sürekli Kurulum Dosyalarını Kopyalarkn Okuyamadı, Ben de Sırayla Tüm CD'leri Değiştirerek İlerlttm Ama En Son Dayanamadm Artk İptal Ettm :( Fazla Zamanm Olmadgndan Uğraşmadm Açıkcası... Acaba Diorum İndir Kaldır Falan DVD Okuyucuyu Bozdum mu ya da Bu olsaı Bişey mi ? Belki de Jumperlarla Oynamamam Gerekio ya da Ne Anlamadm ???

enestalha
10-02-2011, 22:02   |  #6  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

cd ler de bozuk olabilir. cdleri alkol ile silip tekrar deneye bilirsin. eğer varsa cd dvd cleaner onları da kullanabilirsin.
bios ayarlarında eğer dvd room sürücün ismi ve seri numarası tam bir şekilde çıkıyorsa
yanında anlamsız karakterler yoksa jumperdan kaynaklanan sorun değildir.
çok yavaş olması da olası bir şey değildir.
ya dvd room okuyamıyor
ya da cdler okunamayacak kadar kötü( bozuk vaya yüzeyleri kirli)

ByDjCnR
12-02-2011, 00:53   |  #7  
OP Yeni Üye
49 mesaj

Kardşm Şmdi Şöyle Bi Durum Oldu...

Şu Kendi PC'mi Kullanyrm ve de Çok Memnunum Fakat XP Ultimate Kurabildm Sadece...

XP Sp2 Dedğim Gbi Sürekli Problem Yptı CD'de Problem Olablr Belki Haklsn Ama Windows 7 Kurdm Yine Çok Yavaştı ve Bi Süre Sonra Sıkştı...

Belki de DVD Sürücüm Bozuldu Ama Dikkati Çeken Disk Biçimlendirme Yerine Geldgmde Eskiden FAT'da Wardı Şmdi Sadece NTFS War ???

Bunu Anlamş Deilim Açkcası Ne Ypmk Gerekyr ???

enestalha
14-02-2011, 20:14   |  #8  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

win 7 ile format atarken genelde ntfs biçiminde format yapar .
hard diski tam format ile format yap. daha sonra kuruluma geç.
format esnasında ki sıkışma ya dvd rom okuyamaz takılır   ya da hard disk sizlere ömür olmuştur. çok yavaş yazar, hatta belli bir yerde tamamen yazmayı durdurur.
windows 7 i usb diskten de kurabilirsin. maksimum kurulum süresi 30 dakika dır.
saatler almaz. dediğim gibi değişik kaynaklardan kurulum yapmaya çalıştığın halde hep aynı sıkıktıyı yaşıyorsan hard disk bad sector olmuştur. Başka bir hard disk ile kurulumu yapmanı öneririm.
aklıma gelenler bunlar.

APO72
31-01-2013, 12:48   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

sorun büyük ihtimalle ram in yerine iyi oturmamasından kaynaklanıyor

ozan ketum
15-09-2013, 18:05   |  #10  
ozan ketum avatarı
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun benim başıma geldi sorun kesinlikle ram den kaynaklanıyor yerini değiştirdim düzeldi sata kablolardan bios ayarlardan hiçbirşeyden değil her şeyi denedim ama en son burdaki ramlerden kaynaklanıyor çözüm şekli ile sorunu hallettim bilgiyi veren arkadaştan ALLAH  razı olsun