bios update

bigen
20-08-2006, 20:02   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

Arkadaşlar;çok ilginç bir şey oldu....bios update sonrası anakart jumperlerıyla resetleme yaptım,sistem fabrika çıkış ayrı 1100mhz e indi ve bu şekilde windowsa girdim.İlk seferde sorunsuz çalışyordu ve sorunsuz oyun oynayıp dvd filmimi izleyebildim...tabii sonradan tekrar başlatınca eski sorunlasr başgösterdi ve oyun ve filmlerde grafik göçmeleri tewkrar başgöstermeye başladı..bu neden kaynaklanabilir acaba???tabii tekrar 1100e ayarladım mı eski performansını gösteremedi.????

Recep Baltaş
21-08-2006, 02:46   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Filmlerdeki grafik göçmeleinin tek alaksı codec lerdir..İşlemci değil..en azından normal filmlerdeki...bence sorun aşka...Load optimized default deyin BIOS ta bir de öyle deneyin...

bigen
23-08-2006, 16:49   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

epox8k9a anakart ve asus 9550ge vga sahibiyim,anakartıma bios update yaptığımdan beri asus marka ekran kartıma ne zaman catalyst yada softmode sürücülerini yüklesem ya resetleniyor yada bozuk bir windows ekranıyla karşılaşıyorum;işlemcimin çalışma frekanslarıyla oynayayım dedim, çalışır gibi yapıyor fakat oyuna girdiğim zaman gerçek yüzünü gösteriyor ve yine grafik çöküyor… Ben anakartı ve vga yı aldım ve geçen gün  İstanbul a geldim; fakat uzak olduğundan çizgiveboğaziçi bilgisayara gidemedim anakartımı resmi ithalatçısı olan Mascom a götürdüm.Orda yaptıkları bakım ve kendi nvidia kartlarıyla yaptıkları deneme sonucunda sorunsuz bir çalışma tespit ettiler;fakat eve gelince kendi vga’m olan asus u deneyince aynı sorunun devam ettiğini gördüm.Yani bu ati kartların bios update e karşı bir alerjisi mi var acaba;