Bir bilgisayar parçasının ömrü ne kadardır?

Kapalı Hesap (221311)
30-01-2012, 22:07   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
729 mesaj

Bir bilgisayar donanımının ömrü kaç yıldır?
Bende 5 yıllık bilgisayar parçaları var anakart hariç hepsi kaliteli marka çok fazla kullandığım halde hala sorunsuz çalışıyorlar acaba kaç yıl daha çalışırlar.

ram: Kingston
ekran kartı: Sapphire
hard disk: Western Digital
psu: Silver Power
ankart: Asrock
işlemci: İntel
işlemci soğutucusu: Artic Cooler
dvd rw: LG
monitör: Samsung

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221311) ~ 01 Şubat 2012 13:13
Kapalı Hesap (200174)
30-01-2012, 22:41   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Kullanımına göre değişir aslında seninde dediğin gibi 5 yıllık parçalar var elimde demişsin 
düşük voltaj kısa devre rutubet bu üçünden birine maruz kalmazsa 6 yıldan fazla dayanır bence..
Aslında bilgisayar parçalarının değişimi arıza yüzünden olmuyor misal veriyorum bugün topladığın güzel bir sistem 1 yıl sonra çıkacak oyunları ve programlar karşısında yetersiz kalıyor bu yüzden  değiştirmek gerekiyor...
Bendede asus anakart var şuan 9 yıldır bende halen arızası çıkmadı ama gel görki 1.06 GHZ işlemci ddr2 ram destekliyor anca süper mario'yu oynar ama atmıyorum baktıkça ilk bilgisayarımı hatırlıyorum Gülüş
Elindeki parçaların ne kadar daha dayanabileceği hakkında tahmin yapamam ama senin kullanım şekline göre belki 5 yıl daha gider

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221311) ~ 30 Ocak 2012 22:43
Kapalı Hesap (221311)
01-02-2012, 16:10   |  #3  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
729 mesaj
Alıntı: kesko  
Kullanımına göre değişir aslında seninde dediğin gibi 5 yıllık parçalar var elimde demişsin 
düşük voltaj kısa devre rutubet bu üçünden birine maruz kalmazsa 6 yıldan fazla dayanır bence..
Aslında bilgisayar parçalarının değişimi arıza yüzünden olmuyor misal veriyorum bugün topladığın güzel bir sistem 1 yıl sonra çıkacak oyunları ve programlar karşısında yetersiz kalıyor bu yüzden  değiştirmek gerekiyor...
Bendede asus anakart var şuan 9 yıldır bende halen arızası çıkmadı ama gel görki 1.06 GHZ işlemci ddr2 ram destekliyor anca süper mario'yu oynar ama atmıyorum baktıkça ilk bilgisayarımı hatırlıyorum Gülüş
Elindeki parçaların ne kadar daha dayanabileceği hakkında tahmin yapamam ama senin kullanım şekline göre belki 5 yıl daha
Bilgisayarı iyi toplarsan 6 yılda yeterli olur.

Kapalı Hesap (200174)
01-02-2012, 18:36   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: blgsyropat  
Bilgisayarı iyi toplarsan 6 yılda yeterli olur.
oyun firmalarında para hırsı oldukça kart üreticilerinde bu aç gzlülük olduğu srece sen topla kardeşim çok güzel bi sistem topla 6 yıl kullan