Bir Bosna dramı...

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ceryan67
06-06-2007, 12:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
527 mesaj
Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış
benersince
06-06-2007, 13:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

hoporlörlerim olmadıgı için ki(işyerimde yasakoldugu için)yorum yapamadım üzgünüm ama akşam tekrar bakacam eger konu bosnanın çektigi acılar ise tamamen bir insanlık suçuydu

sadece küçük bir hatırlatma

fatih sultan MEHMET bosnayı feth ettikten sonra yaptıgı ilk iş ismini sarayova olarak degiştirmek olmuştur
anlamı ise çiçeklerle dolu ova anlamına gelmektedir
biede sarayova osmanlı idaresinden enson çıkan eyaletlerden biridir ...tam 400 yıl imparatorluga baglı kalmıştır
neden anlattım bilmiyorum
yapılan bu kıyımlar ayrımcılıklar ozaman yapılmıyordu ...
çünkü orada ozaman fatih in adeleti türkün memleketi vardı

ceryan67
06-06-2007, 14:20   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
527 mesaj

Osmanlı Tarihini pek bilmiyorum( Her Türk'ün bilmesi gerekir tabiki) ama Osmanlı zamanında bu kadar kıyımın olmadığını biliyorum... Video da olanı özetleyeyim benersince arkadaşım, Bosnada katliam zamanlarında, Sırp işgalcilerin kadınlara tecavüzü sonucunda hamile kalan kadınların bu çocukları nasıl dünyaya getirdikleri ve sonrası anlatılıyor... İçler acısı...

benersince
06-06-2007, 14:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

eger ilgilenirsen bosnayla pardon sarayova ilgili bir çok kitap var birkaç isim verebilirim ama reklam olur diye yazmayayım

ayrıca duyarlılıgın için teşekkürler :)

kuruwa
06-06-2007, 16:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

askerlıgımı orda yaptım sarayovada duwarları gorecektınız yuzlerce mermı izlerı bız gormedık ama toplu mezarlar ama ınsanlık ayıbı gerçekten anlayın musluumanları kımse sevmıyor gercı gercek muslumanlıkta bıttı bıtecek turkıyeye bakın once bi anlarsınız