Bir Çin klasiği daha...

CHIP Online
22-05-2010, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Çinlilerden bir cep daha, ama bu seferki orijinal tasarım... Sadece ismi biraz garip!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bir-cin-klasigi-daha_20161.html


Resimlerle: Kola takılan ucuz cep telefonu!

Günümüzde cep telefonlarının ekranları büyüyor, çünkü dokunmatik arabirim kullanılıyor ve zengin medya içeriği oynatılabiliyor.

Ama bir zamanlar akım, daha küçük cep telefonlarından yanaydı. Pek çok kullanıcı da o zamanlar konsept olarak sunulan, kol saati gibi kola takılan cep telefonlarından etkilenmişti. Çeşitli modeller piyasaya sürüldüyse de fiyat ve kullanışlılık yüzünden yaygınlaşamadı.

Çinli üretici Chinavision'un yeni Penthouse kol saati-cep telefonu ise fiyat olarak şaşırtıcı. Toptan satış fiyatı 110 dolar civarında olan Penthouse, oldukça küçük.

Çift sim kartlı, Bluetooth kulaklıklı, 1.5 inç dokunmatik ekranlı ve tuşlu bu cep telefonu özellikler açısından zayıf. 640x480 fotoğraf çekebilen, 175x144 5FPS AVI video çekebilen bu cebin, zayıflıklarına karşın en büyük avantajı şüphesiz fiyatı olacak. Adının neden Penthouse olduğu hakkında herhangi bir ipucuna rastlamadığımızı da ekleyelim...

Bu ilgin telefonın detaylı resimlerini galerimizde bulabilirsiniz...

Tüm konu: Bir Çin klasiği daha...

Resimlerle: Kola takılan ucuz cep telefonu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kola takılan cep telefonu sizce kullanışlı mı?

osmanefe
22-05-2010, 14:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

Millet deli diye bakar insana hadi 3g video görüşme filan olsa hadi neysede biraz saçma bir ürün radyasyonddan 20 yıl sonra insanlar çocukken kullandığım bu telefon yüzünden bir kolun diğerinin 3 katı diye şikayet ederler belki :D