bir kasada iki ekran kullanımı

HPQ-User
11-11-2009, 16:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cengiz sormuş:
kasanın arkasındaki svideo çıkıcından televizyona bağlantı yaptım. televizyondan izlemek istediğim zaman izleyeceğim şeyi buluyorum sonra kasayı uykuya alıp monitörün kablosunu çıkarıyorum Svideo kablosunu takıyorum sonrada bilgisayarı açıyorum.Anlıyacağınız işlemler hayli zahmetli oluyor.
MONİTÖRLE TELEVİZYONU AYNI ANDA NASIL KULLANABİLİRİM YADA F TUŞLARINDAN HANGİSİNE BASARAK BİR DİĞERİNE GEÇEBİLİRİM. YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
casper çift çekirdekli e7400

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

murat23351
11-11-2009, 22:11   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaşım senin bu sorunu anladığım kadarıyla sınıf ortamında bende yaptım yani demek istediğin laptop ortamdan tv out çıkışından tv ye scart kablo veya s video ile laptopdaki görüntüyü vermek istiyorsun bunun için tv out to svideo çıkışı cihazı alacaksınız 3-4 tl arasında sonrada bunu tv ile bağlantı yaptığında laptobunun grafik özelliklerine gir birinci ekran laptop 2. ekranda tv ve her ikisin aynı anda kullan seçeneği çıkıyor.. ona tıklayıp uygula dersen görüntün hem laptopda olur hemde tv de olmuşş olur... inş yardımcı olabilmişdir..

murat23351
11-11-2009, 22:16   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

aynı işlemleri tvout çıkışı olan masaüstü pc dede yapabilirsinn illede monitorün kablosunu çıkarıp takmak için  ozaman gerek kalmayacak

-KAFKAS-
11-11-2009, 23:36   |  #4  
Üye
93 mesaj
Alıntı: murat23351  
aynı işlemleri tvout çıkışı olan masaüstü pc dede yapabilirsinn illede monitorün kablosunu çıkarıp takmak için  ozaman gerek
katılıyorumGöz kırpma