Bir kere gürüntü geldi bir daha gelmedi

Anethema
29-07-2011, 20:13   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

6600 gt ekran kartım var.arkadaşımdan aldım.ilk kasaya taktım çalıştı.yeni donanım yazılımını yükledi win7 ve yeniden başlattım.ama görüntü vermedi birdaha.anakart ın o/b ını kullandım gayet düzgün çalıştı pc.400 watt lık psu da kullandım arkadaşımda yine görüntü vermedi.3 pc de denedim sonuç yine aynı.fanı dönüyor kart ısınıyor pc den 1 kere bip sesi de geliyor.yani pc normal çalışıyor ama görüntü yok.bios la alakası yok denedim.fan döndüğü ve kart ısındığı halde neden görüntü vermez anlamadım.selülozik tinerle kartın anakarta giren slotlarını temizledim nafile.kartın gpu su haricinde kalan yerlerini tinerle temizleyip güzelce kuruttum.fanı söküp normal tiner kullanmadan temizledim.macunları sildim.biraz macun sürüp topladım.ama görüntü yok.sizce neresinde bi sıkıntı vardır.kondansatörler sağlam.soketlerde soğuk lehim olduğunu sanmıyorum.çünkü bir kere görüntü verdi.yardımlarınızı bekliyorum.iyi çalışmalar...

Banned
29-07-2011, 21:00   |  #2  
Banlandı
110 mesaj

Ekran kartı tam oturmamış olabilir veya dişlerden biri hasar görmüş olabilir

Anethema
29-07-2011, 23:28   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

oturdu oturdu.oturmada sıkıntı yok.bi arkadaş diyotlar yanmıştır dedi ama hepsini inceledim bi kararma yok.yani görünürde bir şey yok.dişlerde sağlam gözüküor.gpu daki macun etrafa yayılmıştı.yanındaki diyotlar da macun olmuştu ama pamuk ve diş fırçasıyla bastırmadan çok iyi temizledim macun sürmeden kapattım.acaba macun sıçradığı için mi çalışmadı?gpu yu selülozik tinerle temizlesem olur mu?sorunun tam kaynağı nedir?lütfen bilenler yazsın hata yapmak istemiyorum

Banned
30-07-2011, 18:58   |  #4  
Banlandı
110 mesaj

Ekran kartı yanmış olabilir ben yakmıştım şahsen :)

Anethema
30-07-2011, 23:20   |  #5  
OP Yeni Üye
37 mesaj

tamam yansın ama tamiri nasıl olur?hangi parçalara bakmam lazım