Bir şey kopyalayamıyorum EasySpeedManager Hatası

crackerx
21-06-2011, 00:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba , bu gün keylogger dan korunma amaçlı bilgisayarıma tam indir sitesinden anti-keylogger diye bir program yüklemiştim.Programı yükledim kapadım açtım bilgisayarı bi baktım easyspeedmaneger hata veriyor , bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum.Dakka başı bu yazı çıkıyor tamama basıyorum kapanıyor sonra yeniden hata veriyor.Sistem geri yüklemeyi denedim  ama sitemi geri de yükleyemedim sanırım trojan girdi.Bu olay benim bir şey koypalayıp yapıştırmamı da etkiliyor , kopyalıyorum ama yapıştıramıyorum.

Buda hatanın ekran görüntüsü

Son Düzenleme: crackerx ~ 21 Haziran 2011 00:04
crackerx
21-06-2011, 00:06   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: kesko  
programı kaldır sistem geri yükleme yabarsan düzelir büyük ihtimal..
kaldırdım , sistemi geri yüklemeyi denedim ama olmadı.

Kapalı Hesap (200174)
21-06-2011, 00:07   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: crackerx  
kaldırdım , sistemi geri yüklemeyi denedim ama olmadı.
bende bi program yüklemiştim powersuite adlı sistemde o kadar değişiklik yabtı programki microsoft müşteri hizmetlerine varıncaya kadar yardım aradım ama oolmadı bastım formatı sonunda

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (217335) ~ 21 Haziran 2011 00:07
crackerx
21-06-2011, 00:11   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: kesko  
bende bi program yüklemiştim powersuite adlı sistemde o kadar değişiklik yabtı programki microsoft müşteri hizmetlerine varıncaya kadar yardım aradım ama oolmadı bastım formatı sonunda
inşallah benim sonumda öyle olmaz Emin değil

crackerx
21-06-2011, 00:25   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

yok mu yardım edebilecek biri ?

melen
21-06-2011, 09:37   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Sisteminizi, bunla ve bunla taratır mısınız ?

faceman
21-06-2011, 12:39   |  #7  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

tam indir den bir şey indirilmez ki zaten.virüs olmasa bile indirilmez

M.G.G
21-06-2011, 13:38   |  #8  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Kullandığınız laptop samsung ve samsung yazılımlarına virus koyar ;)
Registry booster ile registry'i tamir edin
Programı kapatın.Ve silin.3-4 kez reset atın programın kurulum dosyalarını silin...
Olmazsa Programı yeniden yükleyin ve easyspeedupmanager'i izinli listesine koyun ;)

BekleGeliyorum
21-06-2011, 13:42   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Kullandığınız laptop samsung ve samsung yazılımlarına virus koyar ;)
Registry booster ile registry'i tamir edin
Programı kapatın.Ve silin.3-4 kez reset atın programın kurulum dosyalarını silin...
Olmazsa Programı yeniden yükleyin ve easyspeedupmanager'i izinli listesine koyun ;)
Samsung laptopların içerisinde keylogger yüklü olarak satışa sunulduğu iddiasının yanlış olduğu anlaşıldı.            Hatırlayacağınız üzere bir kullanıcıdan gelen bilgiye göre Samsung'un R525 ve R540 laptoplarının içerisinde keyloggerla piyasaya sürüldüğü iddiası ortalığı bir hayli karıştırmıştı. Ancak bugün buzdağının görünmeyen yüzünün ortaya çıkmasıyla durum açıklığa kavuştu ve Samsung da aklandı. Yanlış anlamanın kaynağı ise VIPRE antivirüs programının bir dosyayı yanlış anlamasından kaynaklanıyormuş.

Samsung'a dün sıkıntılı anlar yaşatan dosyanın keyloggerdan kaynaklanmadığının anlaşılması ile hem Samsung hem de Samsung laptop sahipleri derin bir nefes almıştır. Yanlış anlamaya sebep olan dosya ise (C:\Windows\SL) Windows Live'ın Slovence dili için oluşturduğu klasör olduğu anlaşıldı. StarLogger isimli keyloggerın da aynı klasörü kullanmasından dolayı VIPRE isimli antivirüs yazılımı da bu klasörü keylogger zannetmesiyle olay Samsung'un bir iç soruşturma başlatmasına kadar ilerlemişti. Yanlış anlaşılmanın sebebinin anlaşılmasıyla sorun ortadan kalkmış gibi görünüyor.

Alıntıdır. :www.teknokulis.com

M.G.G
21-06-2011, 13:50   |  #10  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: xNiqhTBLueSx  
Samsung laptopların içerisinde keylogger yüklü olarak satışa sunulduğu iddiasının yanlış olduğu anlaşıldı.            Hatırlayacağınız üzere bir kullanıcıdan gelen bilgiye göre Samsung'un R525 ve R540 laptoplarının içerisinde keyloggerla piyasaya sürüldüğü iddiası ortalığı bir hayli karıştırmıştı. Ancak bugün buzdağının görünmeyen yüzünün ortaya çıkmasıyla durum açıklığa kavuştu ve Samsung da aklandı. Yanlış anlamanın kaynağı ise VIPRE antivirüs programının bir dosyayı yanlış anlamasından kaynaklanıyormuş.

Samsung'a dün sıkıntılı anlar yaşatan dosyanın keyloggerdan kaynaklanmadığının anlaşılması ile hem Samsung hem de Samsung laptop sahipleri derin bir nefes almıştır. Yanlış anlamaya sebep olan dosya ise (C:\Windows\SL) Windows Live'ın Slovence dili için oluşturduğu klasör olduğu anlaşıldı. StarLogger isimli keyloggerın da aynı klasörü kullanmasından dolayı VIPRE isimli antivirüs yazılımı da bu klasörü keylogger zannetmesiyle olay Samsung'un bir iç soruşturma başlatmasına kadar ilerlemişti. Yanlış anlaşılmanın sebebinin anlaşılmasıyla sorun ortadan kalkmış gibi görünüyor.

Alıntıdır. :www.teknokulis.com

Dostum sorun virus olup olmadığı değil.Sorun veritabansız yazılımların bunu hala virus olarak görmesi ;)

Justhobi
21-06-2011, 16:55   |  #11  
Üye
59 mesaj

regeditte degiştirme yapabılıyorsan EasySpeedManager yazısını bastan sona arattır ve ne buluyosan sil sorunun düzelicegini tahmin ediyorum + temp dosyalarının hepsini sil

sosyalik
21-06-2011, 17:11   |  #12  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
Sisteminizi, bunla ve bunla taratır mısınız ?
Evet arkadaşın söylediği Norton Power Eraser işe yarayabilir.Onunla ve bununla bir taratın:http://www.tamindir.com/program/ ... 99_Anti-Malware.htm

@faceman Ayrıca Tamindirden neden bir şey indirilmesin ki? Gerekçe nedir?

melen
21-06-2011, 20:26   |  #13  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: sosyalik  
Evet arkadaşın söylediği Norton Power Eraser işe yarayabilir.Onunla ve bununla bir taratın:http://www.tamindir.com/program/ ... 99_Anti-Malware.htm

@faceman Ayrıca Tamindirden neden bir şey indirilmesin ki? Gerekçe nedir?

Ben de onu önermiştim hacı.Kahkaha

sosyalik
21-06-2011, 20:29   |  #14  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
Ben de onu önermiştim hacı.Kahkaha
İkinci link açılmadı da Ağzı kulaklarına varıyor