Bir Soru ?

theahk
11-01-2012, 22:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Merhabalar tekrar...

Keyloggerlı Bilgisayarda Şifre Yollamayı onlemek ıcın  (Pasif Duruma getirmek için) Ekran Kkavyesi Kullanmakta bir  Çaremidir Yoksa Yine aynı olarak gonderırmı sıfreyı 

Şimdiden Teşekkürler        TheAhk      

Boracalin
11-01-2012, 23:42   |  #2  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Valla ben sanal klavyenin en güvenli seçenek olduğunu duymuştum. Keylogger için... 
Mantık olarak key logger klavyende bastığın tuşları takip ediyor , sanal klavyede ise tuşa basmıyorsun :D

Ama tabi bunu daha da geliştirip , gizliden gizliye arka planda ekran görüntüsünün video kaydını yapıp biryelere sızdırabiliyorlarsa birşey diyemem...

Mert_06
11-01-2012, 23:42   |  #3  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Bazı gelişmiş özelliklere sahip keyloggerların, screenlogger yani ekran görüntüsü kaydetme özelliği de vardır. Bu durumda ekran klavyesi kullanmak da işe yaramaz. Ancak birçok klasik keylogger sadece klavye tuşlarını kaydeder. Bu yüzden ekran klavyesi geçici bir çözümdür. Kurtulmak için Malwarebytes gibi bir yazılımla tarama yapıp keylogger ı silmeniz gerekir.

theahk
12-01-2012, 02:31   |  #4  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Tamam Teşekkürler Hepinize Yardımlarınız İçin Teşekkürler...

ECHELON_
12-01-2012, 03:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

sanal klavye çözüm değildir çünkü bazı keyloggerlar capsde alır ve yine her tıkladığını kayıt eder sana iki tavsiye

1. kasperskynin sanal kalvyesi var ama tabi bunun için kaspersky satın alman lazım o sayede hiç bir logger ne caps alır ne kayıt yapar çünki kaspersky sanal klavye açıldığı an kaspersky hiçbir programın caps almasına izin vermez kayıdı durdurur. ve logger caps alsa bile sadece siyah bir ekran görür.
2. keyscrambler diye bir program var firefoxla ve ie ile birlikte çalışıyor her yazdığını saçma sapan karakterlere çaviriyor. freesi var kullan.

Kapalı Hesap (153535)
12-01-2012, 12:49   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
sanal klavye çözüm değildir çünkü bazı keyloggerlar capsde alır ve yine her tıkladığını kayıt eder sana iki tavsiye

1. kasperskynin sanal kalvyesi var ama tabi bunun için kaspersky satın alman lazım o sayede hiç bir logger ne caps alır ne kayıt yapar çünki kaspersky sanal klavye açıldığı an kaspersky hiçbir programın caps almasına izin vermez kayıdı durdurur. ve logger caps alsa bile sadece siyah bir ekran görür.
2. keyscrambler diye bir program var firefoxla ve ie ile birlikte çalışıyor her yazdığını saçma sapan karakterlere çaviriyor. freesi var kullan.

http://www.qfxsoftware.com/download.htm

Sizi tanımıyorum ama galiba foruma geri döndünüz.Dünyanın en uzun forum konusundaki profil resminizden çıkarttım sizi :))

ECHELON_
12-01-2012, 19:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

cs87 ben yeni değilim bir yerede gitmedim sadece forumun ben ilk üye olduğum zamanlardaki havası kalmadı burası bir zamanlar resmen okul gibiydi saatlerinizi sıkılmadan her saniye yeni şeyler öğrenerek geçirebilirdiniz şimdi ise o uzmanların hiç biri yok.

LENO7
12-01-2012, 19:26   |  #8  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Arkadaşım benim gibi Kaspersky kullan kurtul...
Not:Sistemin Düşükse Bişey diyemem...

Kapalı Hesap (221406)
12-01-2012, 20:08   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

bu iki program işini görür             süper antispayware  ve antimalware / sonrada kaspersy internet scurity gibi antiler kullan / imzamda var istersen indir ve kur..şimdilik bu iki program açıkları yakalar gibime geliyor