Bir türlü gerçekleşemeyen teknolojiler

CHIP Online
22-08-2009, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Asırlar boyunca hayal ettik ama bir türlü gerçekleştiremedik. İşte hayallerde kalan teknolojiler...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bir- ... olojiler_14368.html

Resimlerle: Bir türlü gerçekleşemeyen teknolojiler

Bilim ve teknolojinin ilerlemesinin en büyük nedenlerinden biri, aslında insanoğlunun sınır tanımayan hayal gücü ve zekasıdır. Sadece son 100 yıla baktığımızda bile, bilim ve teknoloji alanında insanoğlunun ne kadar çok yol kat ettiğini kolayca anlayabiliyoruz.

Ancak kurulan hayaller, her zaman gerçeğe dönüşmüyor elbette. Örneğin uçan arabalar ve evlerin tüm işlerini halleden robot hizmetçiler, insanoğlunun bir türlü gerçekleşmeyen büyük düşlerinden sadece ikisidir.

Biz de bu makalemizde uzun yıllar boyunca hayal edilen, ancak bir türlü gerçek hayata taşınamayan 10 teknoloji hayalini masaya yatırıyoruz. Eminiz siz de bu yazıyı okurken çok eğlenecek, bu hayallerin bir gün gerçekleşmesi için güçlü bir temennide bulunacaksınız.

Makalemizin devamına ulaşmak için galeri sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Tüm konu: Bir türlü gerçekleşemeyen teknolojiler

Resimlerle: Bir türlü gerçekleşemeyen teknolojiler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin listeye eklemek istedikleriniz...

mycookie
22-08-2009, 17:41   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Cevap makinesi=Google. Haberde de dendiği üzere, bu gerçekleşmiş bir teknoloji sayılır. :)
Hap yiyecekler bence hiç gerçekleşmesin, yediğinden zevk alamayacaksam, tadı tuzu olmaz. :)
Ama 9 ve 10 keşke olsa.

Ancaaak, bence favori olan karşındakinin aklını okuyabilmedir. :)  Dünyanın halini düşünemiyorum böyle bir durumda. :)

OpteroN
03-09-2009, 02:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj

BENİM EKLEYECEĞİM. KONUŞAN ARABA KARAŞİMŞEK...  VE KULLANICISIYLA SOHBET EDEBİLEN BİR BİLGİSAYAR .. GALİBA ÖYLE BİR PROGRAM VARMIŞ BİLGİSAYARLA MUHABBET EDİYORMUŞ GİBİ HİSSEDİYORSUN SENİN SORUNA O CVP VERİYOR GİBİ. AMA KAPATILAMIYORMUŞ RESET ATINCA KAPANABİLİYORMUŞŞ... BİLGİSİ OLAN Bİ YARDIM ETSİN

OSMAN BAĞÇEVAN
03-09-2009, 08:16   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

eskimeyen  bilgisayar olabilir..her gün yeni bir bilgisayar parçası çıkıyor..fiyatları da yüksek oluyor...onun için eskimeyen , herkesin kullandığı bir bilgisayar olabilir..ucuz fiyatta da olursa iyi olur tabi : ))

ingilizler windows7 de komut verebiliyor , istediklerini konuşarak yaptırabiliyormuş ,duyduğuma göre..yanlız tek şart ingilizce bilmek değil , ingilizcenin ana dilin olmasıymış...ben bunu türkçe ana dili olarak istiyorum...  : )

teknoloji bakımından olmayacak bir şey de şu olabilir..bitmeyen sigara  : ))))