bir yıl önceki sildiğim dosyayı kurtarma

HPQ-User
15-08-2007, 20:08   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mehmet yılmaz sormuş:
bir yıl önce sildiğim bir dosyayı geri kurtarmak istiyorum fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp 504 ram 128 mb erkan kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
15-08-2007, 21:21   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bu bıraz ımkansız nıye dıye soracak olursan o sıldıgın dosya uzerıne bır cok kayıt yapmış olabilirsin. Bunu farkında değilsin ama bir kez bile sıfırdan XP'yı kurmak bır cok eskı verının uzerıne bılgı yazmak olur. ustune verı yazılan eskı bılgı 3-4 yazımdan sonra HDD silinir Eğer 1 sene oncekı sıldıgı dosyanın HDD hıcbır sey yapmadan kaldırdıysan o zaman başka tabı.
Birde veri kurtarmada uzman firmalar var kurtarabılırse onlar kurtarır.

ExCeLLiuM
15-08-2007, 21:47   |  #3  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,149 mesaj

Evet, bir yıl çok uzun bir süre. Verilerin kurtarılabilmesi için üzerlerine hiçbirşey yazılmaması gerekiyor. Eğer yazılmışsa, kuratrılma şansları azdır. Çeşitli kurtarma programlarını deneyebilirsin.

Ancak, bu dosyalar senin için çok önemli ise, borganında dediği gibi bir veri kurtarma uzmanı ile bağlantı kurman gerekiyor. uzmanlarının söylediklerine göre üzerine 9 kereye kadar yazılmış verileri kurtarabiliyorlarmış.

Koray Kocaman
16-08-2007, 00:04   |  #4  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli Üyemiz

İstemiş olduğunuz veriler üzerinden epey bir zaman geçmiş bu ancak "Board" dediğimiz bir yöntem ile sıfır media'ya takılarak kurtarılması mumkun.Ama bunu sıradan bilgisayarcıların yapabilmesi mümkün değil.Birde Media üzerinden verilerin kurtarılması da Beyaz ve temiz bir oda içersinde kurtarılmasıda mümkünki buda Porf. şirketler tarafından yapılmakta.Size yardımcı olacaklarını düşündüğüm firma www.64k.net.Firma  CHIP tarafından ödüllü bir firmadır.

Size tamsiyem uzun süreli verilerinizi geri almak için böyle firmalar ile çalışmanız daha sağlıklı olur.

irfankeskin61
16-08-2007, 10:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,248 mesaj

Sistemime yeni bir ekran kartı aldığımda (ATI) masaüstünü kilitleyen bir driver çakışması yaşadım. Probleme neden olan şeyi bulmak için bilgisayarımı birkaç kez formatlayıp yeniden kurdum ama bir türlü tespit edemedim. Üstelik yine ATI driverin marifetinden olacak hard dissk tammen çöktü. D'yi de kaybettim. Recover programını kullanarak D'nin %50'sini ancak kurtardım diyebilirim. Zaten onlarda müzik ve resimdi. 1 sene önceki dosyayı kurtarmanız pekte mümkün değil Mehmet arkadaşım. Aslında olasılığı var ama oda kaybedilen bir msn  şifresini sallayarak bulma ihtimaliyle aynı. Yine de denemek istiyorsanız kim tutar sizi...

Banned
19-08-2007, 19:05   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
193 mesaj

arkadaş bir sene önceki dosyayı kurtarmak mümkün değil hiç bir program bunu yapamaz