BiRi'den çocuklar için güvenli internet

CHIP Online
28-10-2009, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

BiRi, çocukların da internette güvenle gezebilmesi için filtreleme hizmeti sunuyor. İşte detaylar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/biri ... internet_16078.html

Resimlerle: İşte internetin en iyi 50 web sitesi...

Koç.net, BiRi ADSL'in katma değerli hizmet içeren paketlerine bir yenisini ekledi. BiRi, sakıncalı siteleri filtreleyerek çocukları internet ortamındaki zararlı içeriklerden koruyan "Nette Çocuk Var" adlı güvenlik hizmeti ile 1 Mbps hızındaki, 4 GB kotalı internet erişimi içeren ADSL paketini, vergiler dahil aylık 15.90 TL'ye sunuyor.

Türk Telekom tarafından geliştirilen ve şu anda okullardaki internet erişiminin filtrelenmesinde kullanılan "Nette Çocuk Var" hizmeti; internetteki dolandırıcılık, uyuşturucu, alkol, kumar gibi sakıncalı ve uygunsuz içeriklere erişimi, herhangi bir ayarlama ya da kurulum gerektirmeden engelliyor. İnternetin giderek yaygınlaştığı bu dönemde çocukların bu ortama erişimini kontrollü sağlamak ve çocuklarının interneti güvenle kullanmalarını isteyen aileler için yeni bir seçenek oluşturuyor.

Gerçek zamanlı filtreleme sağlayarak kullanıcıya zararlı içerikten ayıklanmış erişim imkanı sunuyor. Bu hizmet sayesinde, herhangi bir ayarlama ya da kurulum yapmanıza gerek kalmadan çocuklarınız interneti güvenli şekilde kullanabiliyor.


Tüm konu: BiRi'den çocuklar için güvenli internet

Resimlerle: İşte internetin en iyi 50 web sitesi...


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çocuklar için internet içeriğinin filtrelenmesi gerekli mi?