bitlockerdan daha güvenli

Kapalı Hesap (101323)
16-11-2010, 20:22   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

bu şifre  biostan hdd  ye  koyuluyor  biosa  girin  securıty den hdd şifre   koyun  dikkat  bu  şifre  unutulduğu  zaman kaldırılması  çok zor  özel bir cihaz  ile siliniyormuş  bu şifre  bitlocker  de  hdd  dondurulduğu  zaman -200  diye  hatırlıyorum  bitlocker  ile ilgili  bilgiler okunabiliyormuş  efs   de aynı şekilde  okunabilir  diye düşünüyorum  kırılmayacak  şifre  yoktur  bitlocker ve efs de  bir gün  gerçek anlamda  kırılacaktır  hdd  şifreside  özel  bir  cihaz  ile siliniyor  sadece nedeni bu şifre  hdd de değil  hdd üzerindeki bir chipte  saklanıyor  yani  bitlocker  ile şifre  koyduğunuz  zaman  hdd  ye format atmak mümkün  yani bitlocker silinmeye  karşı korumuyor  bu şifre ise    hdd  ye  format  fdisk  low level format  3.parti yazılımlar  ile format  başka pc ye takılıp  aynı şeylerin denenmesi  ile  kırılamıyor   bilgileriniz içinde  korunuyor  formatta  fdiskte  hatta  LLF  de bile   diski pc tanımıyor  sadece  özel bir cihaz ile  silinebiliyor bu şifre  bence bitlocker ve efs  den daha güvenli    koymadan önce 2  kez  düşünün koyarsanızda  asla unutmayacağınız bir şifre  koyun birşey olursa   ben sorumlu değilim 

Banned
16-11-2010, 20:56   |  #2  
Banlandı
558 mesaj

pgp diye birşifreleme sistemi var cıa bile kolay kolay kıramıyor "maksik" yakalandığında adamın pcsini kırmak için aylarca uğraştılar.

Kapalı Hesap (101323)
16-11-2010, 21:01   |  #3  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj

mesela  asssins creed  2  deki  drm yi ubisoft  korsanların kıramayacağını iddia etti ve korsanlara  kafa  tuttu  ve drm  kırıldı  aynı şey starforce tada oldu starforce un yeni sürümünün kırılamayacağı iddia ediliyor  ama kırılacaktır  release  gruplarına  en  fazla  3 ay dayanır