BitTorrent hakkında yardım Lütfen

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
oXideX
08-02-2006, 19:09   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Torrent için bittorrent adlı programın T-0.3.14 olan sürümünü kullanıyorum şimdi ancak program sürekli sarı ışıkla çalışıyor (bunun anlamı pc nin firewall veya proxy server altında çalışmasından dolayı az client ile bağlantı kurmasıymış) proxy servera bağlı deilim ve de firewall kapalı ama sanırım sorun portlardan bende zoom x5 modem var portforward.com dan x4 için olan versiyonuna bakıp port açmaya çalıştım nat ayarlarında birşeyler yaptım ama açıldımı açılmadımı bilemiyorum , açılmışsada doğru portumu açtım onuda bilemiyorum.
Ricam bu programı iyi bilen ve bana x5te port açmayı iyice anlatabilecek biri varsa sevinirim , bittorrenten çok yavaş download ediyorum , hızlı DL yapmamam için ne yapmam gerek (yani ışığın yeşil olması için) şimdiden teşekkürler...
Saygılar...

Kapalı Hesap (8034)
09-02-2006, 15:34   |  #2  
Kapalı Hesap
237 mesaj

arkadaş bittorentten hızlı download yapabilmek için dosyanın seed sayısının yüksek olması
gerek seed azsa dosya yavaş iner seed fazlaysa dosya hızlı iner

oXideX
09-02-2006, 21:03   |  #3  
OP Üye
63 mesaj

peki seed sayısını yükseltmek benim elimde mi ? birde bittorrenteki sarı ışığı nasıl yeşil yapacağımı açıklayabilir misin(iz)?

Banned
16-02-2006, 01:11   |  #4  
Banlandı
1,204 mesaj

seed sayısını arttırmak senin elinde degil torrent

dosyalarında genelde mesela bir

oyun için 4 ayrı torrent seçenegi vardır ve seed hızları

farklı farklıdır senin en

hızlısını seçmen gerek.bu sarı ışık olayını anlayamadım

bende hiç öle bi durum olmadı

indirme hızını arttırmak için programın seçenekler

menüsünden upload hızını 3kb/sn

yapman gerekGülümseme

Recep Baltaş
22-02-2006, 16:29   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşım öncelikle Bittorren en kötü Torrent istemcisidir.Onun yerine BitComet i kullanmanı önerirm.O zaten tüm ayarları neredeyse tama olarak geliyor.Bir de Windows XP de maksimum 10 bağlantı kurma limiti var.Bu limiti bir programla kaldırabilirsiniz.Googleda biraz araştırın.