Black Hat, İstanbul'daki zirveye hazırlanıyor

CHIP Online
25-03-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dünyanın lider bilgi güvenliği etkinliği Black Hat, İstanbul'da yapacağı bu dev etkinliği duyurdu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bla ... rlaniyor_39375.html

Bilgi güvenliği etkinliklerinde dünyanın önde gelen grubu olan Black Hat, bugün, 12-15 Mart 2013 tarihlerinde Amsterdam'da düzenlenen 13. Black Hat Avrupa etkinliğinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini duyurdu. Dünyaca ünlü bilgi güvenliği araştırmacılarından 45'i endüstrinin başlıca güvenlik konularında 500'ü aşkın delegeye sunum yaptı. Ayrıca programda Black Hat'in Bölgesel Zirve serilerine de başlayacağı ve bunlardan ilkinin 10-12 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi İstanbul, Türkiye'de gerçekleşeceği duyuruldu. Daha fazla bilgi için http://blackhat.com/is-13/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bu yıl Black Hat Avrupa en güncel araştırmalarını ve güvenlik bulgularını paylaşan çok önemli siber güvenlik araştırmacıları da dâhil 500 delegeyi ağırlamıştır. Sunum yapanlar arasında açılış konuşmasını yapan, bilgi teknolojisinin askerileşmesine dair fikirlerini paylaşan, Pirate Party kurucusu Rick Falkvinge; medikal cihazlarla ilgili ciddi hackleme işlemlerine değinen InGuardians Üst Düzey Analisti Jay Radcliffe; hackerların araçların navigasyon sitemlerini kontrol edebilecekleri yolları açıklayan Hamburg Teknoloji Üniversitesi, Dağıtık Uygulamalarda Güvenlik Enstitüsü'nde güvenlik araştırmacısı olarak görev yapan Tobias Jeske; çok oyunculu oyunlardaki güvenlik risklerini açıklayan ReVuln Ltd Eş Kurucuları ve Araştırmacıları Donato Ferrante ve Luigi Auriemma ile lüks araba bilgi sistemlerindeki kırılganlıkları inceleyen CanBusHack'tan Robert Leale vardı.


"Her yıl Black Hat katılımcılarının etrafı dünyanın her noktasından gelen, hem saldırı hem de savunma alanlarında ileri seviyelerdeki, en zeki ve yenilikçi güvenlik pratisyenleri ile sarılıp sarmalanmaktadır. Black Hat Brifinglerinde ve Eğitimlerinde profesyonel gelişim ve kariyer fırsatları için diyaloglar ve network kurma imkanı hiçbir şeyle kıyaslanamaz", diyen Black Hat Genel Müdürü Trey Ford "Biz bu sebepten dolayı Black Hat Bölgesel Zirvelerini düzenlemeye başlıyoruz. Katılımcılarımızdan gelen geri bildirimlere ve daha içli dışlı toplantı merkezleri talebine dayalı olarak, teknik ve etkileşimli kursları artık daha bölgesel düzeyde sunma imkânına sahip olacağız. Bu bölgesel zirvelerin, alanında tek ve en iyi olan Black Hat etkinliklerini tüm dünyada tamamlar nitelikte olacağına inanıyor ve bu sonbaharda İstanbul'daki ilk Bölgesel Zirvemizi dört gözle bekliyoruz" dedi.


Tüm Konu: Black Hat, İstanbul'daki zirveye hazırlanıyor

Kaynak: www.chip.com.tr