BlackBerry Z10'u da parçalarına ayırdılar

CHIP Online
28-03-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone'a "en zor cep" diyen iFixit, şimdi de Blackberry Z10'u parça parça etti! Ve işte sonuç...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bla ... yirdilar_39416.html

Resimlerle: Xperia X10 ve BlackBerry Storm harmanı Çinli kopya

Dünya genelindeki birçok kullanıcı için cep telefonları birer siyah kutudan ibaret. Yeni bir cep telefonu sahibi olduğumuzda, doğal olarak onun "içiyle" ilgilenmek yerine, doğrudan elimize alıp kullanmaya başlarız.


Ancak bu plastik veya aluminyum kutu içine hapsolmuş cihazların içinde hiç de bilmediğimiz işler dönüyor. Bu gizli kalmış işleri bizden daha çok merak eden iFixit elemanları, BlackBerry'nin yeni amiral gemisi Z10'u parçalarına ayırarak siyah perdenin arkasına da ışık tuttu.


Bildiğiniz üzere iFixit çalışanları, yanımızdan bir an olsun ayırmadığımız cep telefonlarını parçalarına ayırarak, onlara "tamir edilebilirlik" üzerinden puan veriyor. BlackBerry'nin akıllı cebi de bu işleme maruz kaldı ve gayet tatmin edici bir puanla (8/10) tamir atölyesinden ayrılmayı başardı.


iFixit çalışanlarının Z10'da kusurlu bulduğu tek nokta, oldukça sıkı bir şekilde monte edilmiş ve çıkarması hayli güç olan kulaklık girişi ve kamera. Bu iki unsur dışındaki tüm parçalar, bireysel olarak rahatça çıkarılıp takılabiliyor.


Hatırlatmak gerekirse iFixit, iPhone cihazları kendi kendine tamir edilebilme bakımından en güç cihazlar olarak belirlemişti...

Tüm Konu: BlackBerry Z10'u da parçalarına ayırdılar

Resimlerle: Xperia X10 ve BlackBerry Storm harmanı Çinli kopya

Kaynak: www.chip.com.tr