Bligisayar çalışırken aniden kapanıyor?

HPQ-User
19-06-2010, 10:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sezgin keleş sormuş:
ürünümü alalı 2 yıl oldu iki yıl sonunda  aniden kapanıyor format attım yine kapanıyor fan aşırı bir hızla çalışıyor gürültü yapıyor ve pc kapanıyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Arçelik ANB 661 SR wista home premium Taşınabilir pc
çift çekirdek grafik taban ekran 2 gb rem bellek 2 mb ön bellek

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/534.1 (KHTML, like Gecko) Chrome/6.0.427.0 Safari/534.1

Fatih_ARMAĞAN
19-06-2010, 17:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Fan yetersiz veya deforme olmuş olabilir .
diğer bir alternatif ise fan ın içersindeki hava kanalları tozz ile kaplandıgından yeteri kadar soğutamıyor ve aşırı ısıya neden oluyor. bilgisayarızında belli bir ısının üstüne çıkınca kendisini kapatması gayet normaldir.

İşlemci fanını yerinden güzelce söküp temizleyin. mümkünce işlemci ile fan arasındaki termal kremi yenileyin ve fanı tekrar yerine monte edin.

muhtemelen sorun düzelicektir.

termit45
19-06-2010, 22:52   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar:
           Çok iyi bir kullanıcı değilim 2005 de aldığım genie marka orjinal bir kasa var küçük kardeşim kullanıyor diye atamadım yalnız bir süredir birden kapanıyor veya mavi ekran çıkıyordu kapandığı zaman sürekli olarak lülülülü diye kesik kesik ses çıkıyor hem c hem d ye format attım orjinal xp cd si ile ama sonra yine yaptı bazen 1 dakika bile olmadan kapanıyor ethernetkartı arızalı olduğu için olabilir diye bios ayarlarından enable yaptım usb wriles ile internete bağlanıyorum forumda okuduğum kadarı ile bios pili bittiğinde saat tariholayı geride kalıyormuş format atmadan önce benimde öyle idi acaba bundan olabilir mi yada ekran kartı rem vs. hangisi olabilir birde kasanın kapağındaki fan çok ses yapıyor diyesöktüm ve biosdan enable yaptım bana bi yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla...