Blizzard: Yanlış hesap Bağdat'tan döndü

CHIP Online
12-07-2010, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Oyun devinden U dönüşü: Oyuncuları isyan noktasına getiren karardan vaz mı geçiliyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bliz ... an-dondu_21162.html

Resimlerle: WoW: Wrath of the Lich King'den çok özel kareler

Blizzard'ın artık trollüğün ve hakarete ulaşan mesajların önüne geçebilmek için forumlarda gerçek isim dönemine geçeceğini sizlerle paylaşmıştık. Ancak görünen o ki Blizzard bu kararından geri adım atıyor.

Blizzard'ın açıklamasına göre, bu konu firmanın içinde oldukça tartışılmış ve dışarıdan gelen yoğun tepkiler sonucunda da World of Warcraft ve Starcraft 2 gibi çok oynanan oyunlarda kullanıcaları gerçek isimlerini kullanmaya zorlamanın çok uygun bir davranış olmadığında karar kılınmış.

Oyun firmasının CEO'su Mike Morhaime konuyu forumlara bir mesaj göndererek açıkladı; "Bir yandan bu konuyu içeriden tartışırken diğer bir yandan sizin bize olan olan geri dönüşlerinizi değerlendirdik. Bu değerlendirmelerin ışığında gerçek isimlerin Blizzard forumlarında kullanılmamasına karar verdik."

Ancak Morhaime bu konunun tamamen gündemden kalkmadığının da sinyallerini veriyor; "Zamanla Battle.net'te gerçek isimli kullanıcı adları kullanımını geliştireceğiz. Oyunlarımızda kullanıcıların bu özelliği açıp kapatabileceği bir seçenek olacak."

Tüm konu: Blizzard: Yanlış hesap Bağdat'tan döndü

İzleyin: WoW: Wrath of the Lich King

Resimlerle: WoW: Wrath of the Lich King'den çok özel kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Blizzard'ın bu kararını doğru buldunuz mu?